OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy piątą niedzielę wielkanocną. 
 2. W tygodniu zapraszamy do udziału w Nabożeństwie majowym o godz. 18.00. Zapraszamy również chętnych parafian do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską pod przewodnictwem kapłana o godz. 19.30 przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej na działce Stowarzyszenia „Nadzieja”, przy ul. Nadziei we wtorek; oraz przy kapliczce Matki Bożej Niepokalanej na Łęgu, koło p. Barnaś w środę.
 3. Jutro przypada Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski. Jest to dzień imienin biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwie osobistej i wspólnotowej o Pasterzu naszej diecezji. Zapraszamy w tym dniu na różaniec na dróżkach prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej po Mszy św. wieczornej.
 4. Zapraszamy na spotkanie członków Zespołu Synodalnego w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej.
 5. Jesteśmy bardzo wdzięczni Biskupowi Tarnowskiemu, Andrzejowi Jeżowi, za pasterskie błogosławieństwo, jakie otrzymała nasza parafia na owocne przeżywanie Misji Świętych. Błogosławieństwo możemy również przeczytać na stronie internetowej parafii i na tablicy ogłoszeń. Posłuchajmy (…). 
 1. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Przedmisyjną. Przyjedzie do nas o. Mariusz Chyrowski, misjonarz, redemptorysta, który będzie głosił Słowo Boże. 
 2. VII Majówka na Brzyzku przy Papieskim Dębie, odbędzie się w przyszłą niedzielę (22.05). Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 3. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, już za miesiąc. Przypominamy, że do przygotowania ołtarzy zaproszeni są mieszkańcy z ul. Długiej – ołtarz za rondem; oraz mieszkańcy Kielanowic z ul. Górnej i Ryglickiej (od p. Drelicharza do p. Gąsior) – ołtarz polowy na dziedzińcu sanktuaryjnym. Hasła na ołtarze są do odebrana z zakrystii.
 4. Trwają zapisy do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu przy naszym sanktuarium. Uroczyste przyjęcie do straży nastąpi w niedzielę 19 czerwca na sumie. Zapisy w zakrystii.
 5. Dziś jeszcze:

– Dzień skupienia dla narzeczonych. 

– Uroczystość Rocznicy I Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.00. 

– Msza św. z udziałem wspólnoty „Nadzieja” o godz. 14.00 i spotkanie.

– Spotkanie grupy AA „Iskra” o godz. 17.00.

– Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

– Msza święta z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji o godz. 18.30.

 1. W minionym tygodniu zmarła Alicja Sosnowska, l. 94, zam. przy ul. Młyńca. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…
 2. Pomódlmy się wspólnie w intencjiMisji Świętych, które rozpoczną się za dwa tygodnie: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
 3. W tym tygodniu przedstawiciele naszej parafii pójdą do waszych domów ze specjalnym zaproszeniem i programem Misji Świętych. Chcemy, aby ten program dotarł do każdej rodziny i żeby każdy poczuł się zaproszony, niezależnie od tego jak trudne i jak pogmatwane duchowo byłoby czyjeś życie. Chrystus w Misjach Świętych przychodzi do każdego, i z każdym z nas, z osobna, chce się umówić na zbawcze spotkanie. Mamy nadzieję, że przyjmiecie naszych posłańców w klimacie wiary. 

A teraz niech podejdą bliżej ołtarza przedstawiciele Parafialnego Zespołu Misyjnego, po odbiór zaproszeń z programem Misji Świętych. My wszyscy poczujmy się zaproszeni na czas szczególnej łaski Boga, jakim są Misje Święte (Ceremonia rozesłania Parafialnego Zespołu Misyjnego z programem Misji Świętych).

 1. Na cały nowy tydzień wszyscy przyjmijmy Boże błogosławieństwo.