OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy szóstą niedzielę wielkanocną. Witamy w naszej parafii o. Mariusza Chyrowskiego, misjonarza, który dziś głosi Słowo Boże przed Misjami Świętymi. W związku z Misjami, jak tradycja każe, w okna domu wstawiamy obrazy i figury świętych, można je lekko podświetlić. W mieszkaniu robimy ołtarzyk misyjny, na którym stawiamy krzyż, Pismo święte, książeczkę do modlitwy, różaniec, otwarty program Misji Świętych. Dziękujemy tym wiernym, którzy te tradycję misyjną od dziesiątków lat znają, szanują i pielęgnują. Tak przygotowujemy się od strony zewnętrznej do Misji Św. Od strony duchowej, jak już o tym mówiliśmy, ten tydzień jest Tygodniem Modlitwy. Zachęcamy wiernych, by codziennie pomodlić się jedną tajemnicą różańca św. wieczorem w rodzinie w intencjach Misji (np. za tych którzy odeszli od Boga, o nawrócenie dla nich; o odnowienie miłości w naszych rodzinach i małżeństwach; za żyjących w nałogach; o pojednanie w rodzinach, sąsiedztwach itd.). Piątek jest dniem czynu pokutnego w parafii. Zachęcamy wszystkich wiernych do podjęcia postu, adoracji Najświętszego Sakramentu i czynów miłości w rodzinach w intencjach Misji.
  2. Misje Święte rozpoczynamy w sobotę o godz. 18.00. Wszyscy wierni są zobowiązani w sumieniu do uczestnictwa w Misjach. Dzieci pierwszokomunijne przychodzą w strojach, przychodzą również dzieci rocznicowe, przychodzi młodzież bierzmowana, przychodzą wszyscy dorośli. Uświadamiamy sobie, że Misje są najważniejszym wydarzeniem wiary w całej parafii. Przychodzą na nie wszyscy, bo dla wszystkich dzieci i młodzieży będą to pierwsze świadomie przeżyte Misje Święte, dla wielu kolejne, a dla niektórych ostatnie. Nie zmarnujmy tego czasu.
  3. Szczegółowy program Misji Świętych mamy w swoich domach. Zmieniły się godziny sprawowanych Mszy św. i nabożeństw. Zwróćmy na to uwagę. 
  4. Mamy maj – zapraszamy do udziału w Nabożeństwie majowym o godz. 18.00. Zapraszamy również chętnych parafian do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską pod przewodnictwem kapłana o godz. 19.30 przy krzyżu, na ul. Górnej, koło p. Świderskich – w poniedziałek oraz z Kręgiem Rodzin, przy kapliczce w Karwodrzy, koło Remizy strażackiej – w czwartek.
  5. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

– Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych – we wtorek.

– Kwartalne dni modlitw o urodzaje (od dziś do środy). Módlmy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

– Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera – w czwartek.

– Spotkanie formacyjne Koła Przyjaciół Radia Maryja z racji ostatniego czwartku miesiąca – po Mszy św. wieczornej i różańcu na dróżkach.

– Rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – w piątek.

  1. W przyszłą niedzielę (29.05) będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego: 

– Msza św. o godz. 7.30 w intencji następujących Róż: św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Katarzyny Sieneńskiej, św. Cecylii, św. Faustyny, św. Marii Magdaleny, św. Łucji, bł. Jolanty, św. Br. Alberta i św. Jana Kantego. Po Eucharystii zmiana tajemnic Żywego Różańca. 

– Msza św. z udziałem ostatnich żyjących kombatantów i rodzin żołnierzy AK o godz. 9.00.

  1. Dziś jeszcze:

– Spotkanie grupy AA „Iskra” o godz. 17.00.

– Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

  1. W minionym tygodniu zmarła Bronisława Świątek, l. 91, zam. w Trzemesnej. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…
  2. Pomódlmy się wspólnie w intencjiMisji Świętych, które rozpoczną się w sobotę: Boże w Trójcy Świętej Jedyny…
  3. Na cały Przedmisyjny Tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.