OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas Komunii świętej wielkanocnej. 
 2. W ostatnią niedzielę zakończył się w naszej parafii Tydzień Misyjny. Był to czas szczególnego działania Boga w sercach uczestników Misji.  Teraz nadszedł czas na realizację postanowień misyjnych. Niektórzy dzielili się już nimi z duszpasterzami. Zwracamy się z prośbą, aby podzielić się swoimi przemyśleniami, świadectwami  w formie pisemnej, które należy złożyć w tym tygodniu w zakrystii, lub u duszpasterzy. Może to być cenna pomoc dla tych, którzy w Misjach nie uczestniczyli. Za te świadectwa już dziś dziękujemy.
 3. W tym tygodniu będziemy wspominać w liturgii: 

Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła – w poniedziałek. 

Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika – we wtorek.

Dziesiątą rocznicę objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża – w środę. Zachęcamy wiernych do modlitwy za swego pasterza, a kto pobożnie odmówi modlitwę zaczerpniętą z Mszału rzymskiego może zyskać odpust cząstkowy. Modlitwa ta znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika – w piątek.

 1. W najbliższy czwartek przypada  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Jest to uroczystość obowiązkowa. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 10.30 i 12.00. Główne uroczystości rozpoczniemy Eucharystią o godz. 10.00 w tuchowskim amfiteatrze, a po niej wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Zakończenie procesji nastąpi na dziedzińcu sanktuaryjnym. Osoby z grupy procesyjnej niosące feretrony, prosimy o zbiórkę o godz. 9.00 w sali Betania. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne. Zapraszamy wiernych do udziału w Oktawie Bożego Ciała: dzieci do sypania kwiatów, młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania i dorosłych do niesienia sztandarów i feretronów. Apelujemy do rodziców, którzy mają małe dzieci, aby z nimi przychodzili. To jest ważny element w wychowaniu religijnym młodego pokolenia i dawanie świadectwa wiary. Procesja eucharystyczna będzie miała miejsce po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30.
 2. Z racji 16. dnia miesiąca modlitwa różańcowa na dróżkach w Boże Ciało będzie prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej naszej parafii.
 3. Zapraszamy Parafialny Zespół Synodalny na spotkanie w poniedziałek (13.06) po Mszy św. wieczornej.
 4. Tradycyjnie w trzecią niedzielę czerwca w Starym Sączu odbędzie się Diecezjalne Święto Rodziny. Biskup diecezjalny serdecznie zaprasza małżeństwa i rodziny na wspólne świętowanie do Starego Sącza na zakończenie przeżywanego w całym Kościele powszechnego Roku Rodziny.
 5. W przyszłą niedzielę (19.06):

– Z racji trzeciej niedzieli miesiąca dzień skupienia dla narzeczonych. O godz. 8.30 możliwość przystąpienia do spowiedzi. O 9.00 Msza św., po niej adoracja Najśw. Sakramentu w kościele, a następnie konferencje w sali parafialnej.

– Uroczyste przyjęcie członków do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu przy naszym sanktuarium podczas Mszy św. o godz. 10.30. Wszystkich, którzy się zapisali serdecznie zapraszamy. Jeśli ktoś odkrywa w swym sercu pragnienie należenia do straży, prosimy jeszcze w tym tygodniu o zapisanie się w zakrystii.

 1. Informujemy, że przyjmujemy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do Zgromadzenia Redemptorystów. Rekolekcje dla osób odkrywających takie powołanie odbędą się od 20 do 23 czerwca w Lubaszowej. W tym czasie odbędzie się również komisja przyjęć do Zgromadzenia. Więcej informacji u ojca Szczepana Hebdy – Duszpasterza Powołań w naszym klasztorze i w mediach. 
 2. Od przyszłej niedzieli będzie wystawiona Księga Pamięci osób zmarłych w czasie pandemii Covid-19. Dedykujemy tę Księgę wszystkim, którzy opłakują śmierć swoich bliskich, którzy nie zdążyli pożegnać się z nimi, nie mogli odwiedzić ich w szpitalu. Do wielu nie dotarli kapłani z ostatnią sakramentalną posługą. Księga Pamięci jest dobrą okazją do wyrażenia swego bólu, żalu i nadziei na spotkanie się z Panem Życia w wieczności. Prosimy, aby do tej Księgi wpisywać swoich bliskich zmarłych podając datę ich śmierci, miejsce oraz wiek. Podczas Wielkiego Odpustu Tuchowskiego Księga ta zostanie uroczyście wniesiona i złożona przy pobłogosławionej figurze Pana Jezusa Frasobliwego na dziedzińcu, która jest obecnie rzeźbiona w kamieniu.
 3. Zapraszamy młodzież na Europejskie Spotkanie Młodzieży Redemptorystowskiej, które odbędzie się w Toruniu od 27 do 31 lipca br. Zgłaszać może się młodzież od 16 roku życia do o. Pawła.
 4. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, a bracia klerycy rozprowadzają po Mszach św., za dobrowolną ofiarę, biuletyn seminaryjny Rodzina Odkupiciela. Wszystkim życzymy miłej lektury.
 5. Dziś jeszcze:

– XI Sanktuaryjny Festyn Rodzinny i IV Powiatowe Święto Rodziny u „Matki”. Zapraszamy wszystkich parafian i gości na wspólne świętowanie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00. Informujemy, że Msza św. w intencji wszystkich darczyńców festynu, od wspólnoty „Nadzieja”, będzie sprawowana 15 czerwca po Nowennie o godz. 18.00.

– Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00. 

– Dziękujemy za ofiary złożone na tacę inwestycyjno-remontową.

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji. 
 2. Na rozpoczęty nowy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.