OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.06.2022.

 1. Przeżywamy XIII niedzielę zwykłą, ostatnia miesiąca – synodalną. 
 2. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Wspomnienie błogosławionych redemptorystów, męczenników ukraińskich z czasów komunizmu: Mikołaja Czarneckiego i 3. towarzyszy – we wtorek. 

Wspomnienie św. Ireneusza – bpa i męczennika – we wtorek.

Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – w środę. Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 oraz o 16.00 i 18.30. Z racji podniesienia naszego kościoła do rangi bazyliki, mamy przywilej uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Skorzystajmy z tej szansy. Pamiętajmy w sposób szczególny o papieżu Franciszku. Taca przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. „świętopietrze”). 

Wspomnienie bł. Januarego Sarnellego redemptorysty – w czwartek.

Zakończenie nabożeństw czerwcowych – w czwartek.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną – w I piątek miesiąca.

Wielki Odpust Tuchowski 2022 – rozpoczynamy w piątek (1.07) o godz. 18.00 uroczystą Eucharystią z udziałem pielgrzymki strażaków, policji i strażackich orkiestr dętych. Dokładny program odpustu z godzinami codziennych Mszy św., nabożeństw, wieczorów maryjnych i pielgrzymek zorganizowanych znajduje się na tablicy ogłoszeń, na banerach przy wejściu na plac sanktuaryjny, w „Chorągwi Maryi”, na stronie internetowej parafii i w lokalnej prasie. O odpuście słyszymy także w Radiu Maryja i w radiu RDN. W tym niepewnym czasie, zagrożenia pokoju i lęku i obaw o przyszłość zapraszamy wszystkich do udziału w Wielkim Odpuście Tuchowskim i do odnowy naszej wiary. 

 1. Przypominamy wiernym, że w niedziele odpustowe (tj. 3 i 10 lipca) pierwsza Msza św. z kazaniem jest sprawowana o godz. 5.00! Nie ma Mszy św. o godz. 6.00!
 2. W związku z odpustem wydaliśmy „Chorągiew Maryi”. Dziękujemy redakcji za przygotowanie odpustowego numeru biuletynu i nabywającym go za dobrowolne ofiary składane na pokrycie kosztów druku. Chorągiew znajduje się w kościele przy ołtarzach bocznych.
 3. Z uwagi na odpust kancelaria parafialna będzie nieczynna, a pierwsze spotkanie w poradni rodzinnej będzie dopiero 11 lipca.
 4. Osoby, które mają samochody zaparkowane na parkingu sanktuaryjnym (przy ul. Tarnowskiej) prosimy o ich usunięcie do środy. 
 5. Wielki Odpust Tuchowski wymaga zaangażowania wielu osób. Prosimy przedstawicieli Róż różańcowych i wolontariuszy oraz wiernych naszej parafii o udział w modlitwie różańcowej na dróżkach o godz. 16.30. Grupę procesyjną prosimy o posługę podczas procesji eucharystycznych po sumie i wieczorem. Osoby z poszczególnych rejonów naszej parafii prosimy, aby podjęły się wieczornego posprzątania dziedzińca sanktuaryjnego pod kierunkiem radnych parafialnych. Podczas odpustu słyszymy tradycyjne kuranty od godz. 5.30. Prosimy o wyrozumiałość tych, którym może one przeszkadzają. Wszystkich zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w uroczystościach odpustowych, a za każde zaangażowanie, już teraz serdecznie dziękujemy.
 6. Ostatnio dopisuje nam piękna, upalna pogoda, a w związku z tym niektórzy przychodzą do kościoła nieodpowiednio ubrani. Przypominamy, że kościół jest domem Bożym, a to zobowiązuje do odpowiedniego stroju. Prosimy więc o wrażliwość na tę sprawę.
 7. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania.
 8. Informujemy, że przyjmujemy kandydatów na kapłanów i braci zakonnych do Zgromadzenia Redemptorystów. Więcej informacji u ojca Szczepana Hebdy – Duszpasterza Powołań w naszym klasztorze i w mediach. 
 9. Stowarzyszenie „Nadzieja” składa serdeczne podziękowanie darczyńcom Sanktuaryjnego Festynu Rodzinnego za okazaną pomoc na rzecz budowy Domu „Nadziei”. Uzyskana kwota 33.252 zł. znacznie przybliżyła budowę potrzebnego ośrodka dla osób niepełnosprawnych.

W imieniu Stowarzyszenia „Nadzieja” – prezes Marian Gut.

 1. Ogłoszenie urzędowe. Burmistrz Tuchowa informuje mieszkańców gminy Tuchów o konieczności złożenia obowiązkowej deklaracji o posiadanym źródle ciepła i spalania paliw. Ustawowy termin na złożenie deklaracji upływa 30 czerwca br. Deklaracje można złożyć w Urzędzie Miejskim lub przez stronę internetową: ceeb.gov.pl.
 2. Wszystkim, którzy opłakują śmierć swoich bliskich z powodu Covid-19, dedykujemy Księga Pamięci osób zmarłych w czasie pandemii. Prosimy, aby do tej Księgi wpisywać tylko swoich bliskich zmarłych podając datę ich śmierci, miejsce oraz wiek, a także słowa ostatniego pożegnania się z bliskimi.
 3. Dziś jeszcze:

– Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7.30. 

– Spotkanie grupy AA „Iskra” w sali Betania o godz. 17.00.

– Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00.

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
 2. Tym, którzy rozpoczęli wakacje i urlopy życzymy szczęśliwego wypoczynku, a wszystkich zachęcamy do modlitwy o dobrą pogodę na czas Wielkiego Odpustu Tuchowskiego. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.