OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Najświętszego Odkupiciela

  1. Przeżywamy XVI niedzielę zwykłą i zarazem Uroczystość Najświętszego Odkupiciela, czyli tytularne święto Redemptorystów.Zwracamy się do wszystkich wiernych z prośbą o modlitwę w intencji naszego Zgromadzenia oraz o dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych.
  2. W ostatnią niedzielę zakończył się Wielki Odpust Tuchowski 2022. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania tych szczególnych dni, w których wybrzmiewała modlitwa: „Królowo Pokoju, módl się za nami”. Dziękujemy mieszkańcom Tuchowa za okazaną cierpliwość, uprzejmość i wszelkie przejawy życzliwości w przyjmowaniu pielgrzymów.
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii:

– Wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, prezbitera – jutro.

– Święto św. Marii Magdaleny – w piątek.

– Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy – w sobotę.

  1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m. in. „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. 
  2. Księga Pamięci osób zmarłych w czasie pandemii znajduje się w kaplicy Krzyża Świętego. Prosimy, aby do tej Księgi wpisywać tylko swoich bliskich zmarłych podając datę ich śmierci, miejsce oraz wiek, a także słowa ostatniego pożegnania się z bliskimi.
  3. Krąg Rodzin organizuje pielgrzymkę do Sandomierza i Warszawy w dniach 28-31 lipca. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Więcej informacji można uzyskać w zakrystii.
  4. Dziś jeszcze:

– dzień skupienia dla narzeczonych,

– spotkanie grupy AA „Iskra” w sali Betania o godz. 17.00.

  1. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin Wojciech Bień, l. 39, z ul. Tarnowskiej. W sobotę zmarła Genowefa Siwek, l. 92, zam. przy ul. Rzecznej. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00 w Burzynie. Polećmy ich miłosiernemu Bogu. Wieczne odpoczywanie… 
  2. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
  3. Tym, którzy przeżywają wakacje i urlopy życzymy szczęśliwego wypoczynku. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.