OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą.
 2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy wspominać:

– w poniedziałek – św. Dominika, prezbitera,

– we wtorek – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy,

– w środę – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

– w czwartek – Św. Klarę, dziewicę.

 1. Zapraszamy Redakcję biuletynu „Chorągiew Maryi” na spotkanie organizacyjne w najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej. 
 2. Przypominamy parafianom i pielgrzymom o stałych nabożeństwachmających miejsce w naszym sanktuarium: całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu w kaplicy adoracji, codziennej modlitwie różańcowej na dróżkach różańcowych o godz. 19.15, nabożeństwie do św. Gerarda opiekuna matek w każdy wtorek o godz. 18.00, Nieustannej Nowennie o godz. 18.00 poprzedzonej modlitwą różańcową w intencji rodzin, oraz Mszy św. w intencjach zbiorowych w każdą środę, adoracji czcicieli NSPJ w każdy czwartek o godz. 17.30.
 3. Informujemy grupę procesyjną z odpustu: dzieci, młodzież i dorosłych o pielgrzymce, która odbędzie się w najbliższa sobotę (13.08). Wyjazd autokaru o godz. 8.00 z parkingu przy wielkich schodach. Powrót wieczorem. Zapisy i szczegóły u p. Genowefy Poręby.
 4. W przyszłą niedzielę (14.08), taca inwestycyjna będzie przeznaczona na pokrycie kosztów pobłogosławionej podczas odpustu figury Pana Jezusa Frasobliwego. Za złożone ofiary na tacę lub na konto parafialne, wszystkim darczyńcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 6. Trwa miesiąc abstynencji. Zachęcamy wiernych do wpisywania się do Parafialnej Księgi Abstynencji, która wyłożona jest w kaplicy Matki Bożej „od oczu”. 
 7. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tarnowie,mając na uwadzezwiększone zainteresowanie służbą w Wojsku Polskim, prowadzi nabór chętnych kandydatów. Szczegóły dla zainteresowanych na tablicy ogłoszeń.
 8. Dziś jeszcze:

– zapraszamy do sklepiku z dewocjonaliami od godz. 9.00 do 13.00.

– spotkanie grupy AA „Iskra” w sali Betania o godz. 17.00.

 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania.
 2. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb naszej parafianki: Zofii Sowa(l. 64), zam. przy ul. Strzeleckiej. Polećmy zmarłą Miłosiernemu Bogu. Wieczne odpoczywanie…
 3. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
 4. Na kolejny tydzień przeżywanych wakacji, urlopu oraz pracy, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.