OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy dzisiaj XX Niedzielę Zwykłą. 
 2. W liturgii Kościoła będziemy przeżywać w tym tygodniu:

– w poniedziałek (15.08) – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. według porządku niedzielnego. W Zgromadzeniu Redemptorystów jest to również dzień złożenia pierwszej profesji zakonnej w Lubaszowej 5. Nowicjuszy o godz. 9.00 i wieczystej profesji zakonnej przez 5 naszych alumnów w bazylice w Tuchowie na Mszy św. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy wiernych do modlitwy w intencji naszych współbraci. Przypominamy, że Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest świętem nakazanym, dniem wolnym od pracy i mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Po mszach nastąpi błogosławieństwo ziół i kwiatów. Pamiętajmy również w modlitwie o 102. rocznicy Cudu nad Wisłą i Dniu Wojska Polskiego.

– w środę (17.08) – Wspomnienie św. Jacka, prezbitera,

– w sobotę (20.08) – Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

 1. We wtorek, z racji 16. dnia miesiąca, zapraszamy na modlitwę różańcową na dróżkach prowadzoną przez Rycerstwo Niepokalanej. 
 2. W środę (17.08) wyrusza 40. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Msza św. pod przewodnictwem ks. Bp Andrzeja Jeża będzie sprawowana o godz. 6.30 na placu katedralnym. Wiernych, którzy nie udają się na pielgrzymkę zapraszamy do duchowej i modlitewnej łączności z pielgrzymami podczas wieczornej Mszy św. oraz na dróżkach różańcowych o godz. 19.15. Na falach radia RDN Małopolska można śledzić relacje z przebiegu pielgrzymki a wieczorem studio pielgrzymkowe. 
 3. W przyszłą niedzielę (21.08) odbędą się Gminne Dożynki w Tuchowie. Uroczystość rozpocznie się w bazylice o godz. 14.00 Eucharystią za szczęśliwe zbiory, a następnie ceremoniał dożynkowy uda się do miejskiego amfiteatru w Tuchowie. Msza św. będzie sprawowana w intencji dziękczynnej za szczęśliwe zbiory z prośbą o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców i ich rodzin z: Karwodrzy, Kielanowic, Zabłędzy oraz ulic: Dalekiej, Wołowej, Strzeleckiej i z Garbku. Do udziału w dziękczynieniu za zebrane plony serdecznie zapraszamy.
 4. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca zapraszamy narzeczonych na dzień skupienia. Od godz. 8.30 możliwość spowiedzi, o 9.00 Msza św., a po niej kolejne punkty dnia skupienia. 
 5. Trwa miesiąc abstynencji. Zachęcamy wiernych do wpisywania się do Parafialnej Księgi Abstynencji, która wyłożona jest w kaplicy Matki Bożej „od oczu”. 
 6. Nasza parafia włącza się ogólnopolską zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy mającej chronić osoby wierzące i wyznawane przez nie wartości przed atakami i publicznym wyszydzaniem. Projekt jest odpowiedzią na przypadki ataków na kościoły oraz agresji wobec chrześcijan, wandalizmu wobec miejsc kultu czy symboli religijnych. Prosimy wiernych o zabranie w przyszłą niedzielę dowodu osobistego w celu podania nr PESEL i złożenia podpisu pod projektem.
 7. Dziękujemy wiernym za złożone dziś ofiary na tacę inwestycyjną, na pokrycie kosztów figury Pana Jezusa Frasobliwego oraz za ofiary złożone do skarbony na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać.
 8. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania.

Zapraszamy też do sklepiku z pamiątkami religijnymi, który działa przy dawnej furcie klasztornej w niedziele od godz. 9.00 do 13.00.

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
 2. Na kolejny tydzień wakacji i urlopów życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa oraz dobrej pogody.