1. Przeżywamy dzisiaj XXI Niedzielę Zwykłą.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

– wspomnienie NMP Królowej – w poniedziałek,

– święto św. Bartłomieja, Apostoła – w środę,

– wspomnienie bł. Metodego Dominika Trčki, redemptorysty – w czwartek,

– uroczystość NMP Częstochowskiej – w piątek,

– wspomnienie świętej Moniki – w sobotę.

1. Zapraszamy wiernych do udziału w stałych nabożeństwach odprawianych w parafii.
  2. W tym tygodniu ma swoje spotkanie:

Koło Przyjaciół Radia Maryja – w czwartek po Mszy św. i modlitwie różańcowej na dróżkach w sali Betania. Zapraszamy także nowe osoby do koła.

1. W przyszłą niedzielę,z racji ostatniej niedzieli miesiąca:

– Msza św. o godz. 7.30 w intencji Róży matek: św. Cecylii i św. Moniki. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego różańca.

1. Trwa Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Duchowo łączymy się z pielgrzymami codziennie podczas modlitwy różańcowej na dróżkach po wieczornych Mszach św. Wyjazd na Jasną Górę na powitanie pielgrzymów 25 sierpnia (czwartek) o godz. 7.00 z parkingu przy wielkich schodach – są jeszcze wolne miejsca – zapisy w zakrystii – koszt 60 zł.
  2. Proboszcz parafii w Czermnej zaprasza na odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia, który odbędzie się w dniach 24-28 sierpnia. Program odpustu na afiszu w gablocie parafialnej.

Dzień skupienia dla narzeczonych.

–  Gminne Dożynki. O godz. 14.00 Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory w bazylice; dalsza część uroczystości w miejskim amfiteatrze w Tuchowie.

Zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy mającej chronić osoby wierzące przed atakami i publicznym wyszydzaniem u przedstawicieli parafii.

1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m.in. Niedziela i Gość Niedzielny.
  2. Zapraszamy do sklepiku z pamiątkami religijnymi, który jest czynny w niedziele od godz. 9.00 do 13.00. Wejście przez starą furtę klasztorną.
  3. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb zmarłej naszej parafianki i zarazem oblatki zgromadzenia redemptorystów: śp. Stefanii Stępień(l. 95), zam. przy ul. Wysokiej. Polećmy zmarłą Miłosiernemu Bogu. Wieczne odpoczywanie…
  4. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
  5. Na cały tydzień przyjmijmy Boże błogosławieństwo.