OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą i zarazem ostatnią wakacyjną oraz synodalną.
 2. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela – w poniedziałek.

83 rocznica wybuchu II wojny światowej – w czwartek.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 – w czwartek. Msza św. dla młodzieży z klas od V do VIII w Tuchowie i dla uczniów ze szkoły w Karwodrzy będzie sprawowana o godz. 8.00 w naszej bazylice. Rozpoczęcie roku szkolnego dla dzieci z klas I – IV o godz. 9.00 w kościele św. Jakuba. Po zakończonej Mszy św. dzieci i młodzież udają się do szkoły pod opieką nauczycieli i wychowawców. Na Mszę św. rozpoczynającą rok szkolny serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież uczącą się oraz ich rodziców, dyrekcję, grono pedagogiczne i pracowników szkoły. Wszystkich prosimy, aby rozpoczęli i przeżywali nowy rok szkolny i katechetyczny w przyjaźni z Panem Bogiem przystępując do Sakramentu Pokuty i Pojednania. 

Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła – w sobotę.

 1. Zapraszamy pierwszoklasistów wraz ze swoimi rodzicami w niedzielę (11.09) na Mszę św. o godz. 12.00 w naszej bazylice. Prosimy dzieci, aby zabrały tornistry z przyborami szkolnymi, które pobłogosławimy.
 2. W związku z nowym rokiem szkolnym zapraszamy chętne dzieci i młodzież do włączenia się w formację grupy oazowej, która ma swoje spotkanie w piątek po Mszy św. wieczornej. Grupa ministrancka będzie miała swoje pierwsze spotkanie już w I czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej i w sobotę o godz. 9.00. Obecność obowiązkowa wszystkich ministrantów. 
 3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W I Czwartek o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Koło Przyjaciół Radia Maryja i Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. W I Piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00 z udziałem dzieci. Pół godziny wcześniej możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. Do chorych z posługą sakramentalną udamy się o godz. 8.30. Prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii. W I Sobotę zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót miesiąca. O godz. 17.30 Adoracja Najśw. Sakramentu, o 18.30 Msza św., a po niej procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej i modlitwa różańcowa na dróżkach.
 4. Parafia katedralna w Tarnowie – Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej organizuje Tydzień Maryjny, który rozpocznie się 8 września uroczystością Narodzenia NMP a zakończy w święto Matki Bożej Bolesnej. Program znajdziemy na plakacie w gablocie ogłoszeń. 
 5. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, m.in. Niedziela i Gość Niedzielny. Zapraszamy też do sklepiku z pamiątkami religijnymi, który jest czynny w niedziele od godz. 9.00 do 13.00. Wejście przez starą furtę klasztorną.
 6. W przyszłą niedzielę (4.09) będziemy gościć w naszej parafii ks. Waldemara, ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Głosząc Słowo Boże podzieli się on z wiernymi swoją pracą misyjną i rękodziełami afrykańskimi, które będzie rozprowadzał po mszach.
 7. W przyszłą niedzielę odbędzie się festyn ‘Razem dla Marysi’ w tuchowskim amfiteatrze pod patronatem Domu Kultury i Burmistrza Tuchowa od godz. 16.00. Pomóc może każdy dla trzyletniej Marysi Mosoń, która musi mierzyć się z guzem mózgu i czeka ją kosztowne leczenie poza granicami naszego kraju. W imieniu Marysi, rodziny i ludzi o wielkich sercach, zachęcamy do wzięcia udziału w festynie.
 8. Dziś po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 9. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
 10. Na kolejny tydzień naszego życia, szczęśliwe powroty z wakacji i pierwsze dni nowego roku szkolnego, prośmy teraz Boga o błogosławieństwo.