OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy XXIII Niedzielę Zwykłą, a w parafii gościmy ks. Waldemara Dziedzinę, misjonarza ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Dziękujemy ks. Waldemarowi za wygłoszone do nas Słowo Boże.
 2. Dziś w Watykanie papież Franciszek ogłosi błogosławionym papieża Jana Pawła I, który zasiadał na Stolicy Piotrowej przez 33 dni i był bezpośrednim poprzednikiem św. Jana Pawła II.
 3. Uroczystość Narodzenia NMP, Głównej Patronki Diecezji będziemy przeżywać w czwartek (8.09). W tym dniu mija 335 lat od konsekracji naszej świątyni pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Stąd w dzień urodzin naszej świątyni (8.09.1687 r.), przeżywamy zawsze tzw. Mały Odpust Tuchowski. Rozpoczniemy go w wigilię uroczystości, czyli w środę, Nieustanną Nowenną o godz. 18.00, a po niej będzie celebrowana Eucharystia. Msze Święte podczas Małego Odpustu będą sprawowane o godz. 6.00, 7.00, 9.00, 11.00, 14.00, 16.00 i 18.30. Mszę św. kończącą Mały Odpust Tuchowski poprzedzą Nieszpory Maryjne o godz. 18.00. Błogosławieństwo ziarna siewnego nastąpi na mszach o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Uroczysta suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 11.00. Jedna z intencji mszalnych podczas sumy – za mieszkańców Kielanowic. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w uroczystości odpustowej. 
 4. Wraz z nowym rokiem szkolnym wznawiamy spotkania formacyjne grup parafialnych. Zapraszamy ministrantów na cotygodniowe spotkanie formacyjne w sobotę o godz. 9.00. Mile widziani nowi chłopcy, którzy chcą służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu. Ruch Światło-Życie, czyli oaza, ma swoje spotkanie w piątek po Mszy św. wieczornej. Rozpoczynamy również spotkania Oazy Dzieci Bożych w sobotę o godz. 10.00 w sali Betania. Mile widziane są dzieci od klasy I Szkoły Podstawowej.
 5. W dalszym ciągu poszukujemy chętnej osoby do poprowadzenia scholi dziecięcej. Gdyby ktoś z parafian chciał zaangażować się w pracę z dziećmi, prosimy o zgłoszenie się do duszpasterzy lub w zakrystii.
 6. Przyjmujemy chętne osoby do nauki gry w Sanktuaryjnej Orkiestrze Dętej. Zapisy u kapelmistrza p. Piotra Kucharzyka w sali orkiestry we wtorki i w piątki po Mszy św. wieczornej.
 7. Zapraszamy pierwszoklasistów wraz ze swoimi rodzicami, w przyszłą niedzielę (11.09), na Mszę św. o godz. 12.00, podczas której pobłogosławimy przyniesione przez nich tornistry z przyborami szkolnymi.
 8. Z racji II niedzieli miesiąca, składka inwestycyjna będzie przeznaczona na pokrycie kosztów obsadzenia roślinami terenu przy wielkich schodach i wykonanie linii kroplującej dla roślin. Za złożone ofiary na tacę lub na konto parafialne już dziś składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 9. Dziś jeszcze:

– Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.

– W zakrystii do nabycia prasa katolicka. 

– Zapraszamy do sklepiku z pamiątkami religijnymi, który jest czynny w niedziele od godz. 9.00 do 13.00. Wejście przez starą furtę klasztorną.

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
 2. Na kolejny tydzień naszego życia i ważne wydarzenia zbawcze przyjmijmy Boże błogosławieństwo.