OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy XXIV Niedzielę Zwykłą, a w Polsce rozpoczyna się dziś Tydzień Wychowania, którego hasłem są słowa z Ewangelii wg św. Jana: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem” (J 14,6).
 2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: 

– Bł. Marię Celestę Crostarosę, założycielkę sióstr redemptorystek – dziś.

– Św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła – we wtorek.

– Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – w środę. Zachęcamy wiernych, aby na Nowennę i Mszę św. wieczorną przynieść krzyże, które wiszą na ścianach naszych domów i mieszkań, które nabyliśmy w czasie Misji Świętych. Po Mszy św., z krzyżami w dłoni, zgromadzimy się przy krzyżu misyjnym i tam wyznamy naszą wiarę w zbawczą moc Krzyża Chrystusowego i odnowimy naszą wierność Chrystusowi i Jego świętej Ewangelii. To Święto Podwyższenia Krzyża Świętego jest dobrą okazją, by znów odnowić i udekorować wszystkie figury i krzyże na terenie parafii. Prosimy wiernych o zadbanie o te miejsca kultu, które są wyrazem naszej wiary i poprzednich pokoleń wierzących.

– Najświętszą Maryję Pannę Bolesną – w czwartek. 

– Św. Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa i męczennika – w piątek. Z racji 16. dnia miesiąca modlitwę różańcową na dróżkach poprowadzi Rycerstwo naszej parafii, a po niej spotkanie w sali parafialnej.

 1. W związku z rozpoczętym nowym rokiem szkolnym rozpoczęliśmy pracę formacyjną. Po Mszy św. wieczornej w sali Betania mają swoje spotkania: we wtorki Krąg biblijny, na który serdecznie zaprasza o. Paweł; w piątki grupa oazowa ruchu Światło-Życie; w sobotę o godz. 9.00 grupa ministrancka, o godz. 10.00 Oaza Dzieci Bożych. Zapraszamy nowe chętne osoby do formowania swojego życia wg zasad Ewangelii.
 2. W związku z upływem kadencji wybranych przed 5 lały Parafialnych Rad Duszpasterskich, Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, zarządza w całej Diecezji nowe wybory w dniu 23 października br. Czas zgłaszania kandydatów upływa 15 października br. Kalendarium wyborów i kto może być kandydatem znajdziemy na tablicy ogłoszeń. W trosce o współodpowiedzialność za Kościół bardzo prosimy Parafian o zgłaszanie kandydatów do nowej Rady Parafialnej u duszpasterzy.
 3. Serdecznie zapraszamy Radę Parafialną na spotkanie w środę po Mszy św. wieczornej.
 4. Dom Pomocy Społecznej w Karwodrzy przeżywa w tym roku jubileusz 70 lat istnienia. Gratulujemy pięknego jubileuszu i owocnej pracy na rzecz osób potrzebujących pomocy. Główne uroczystości rozpoczną się w najbliższą środę (14.09) w Karwodrzy o godz. 11.00. 
 5. W przyszłą niedzielę (18.09): 

– przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

– Z racji trzeciej niedzieli miesiąca dzień skupienia dla narzeczonych. O godz. 8.30 możliwość przystąpienia do spowiedzi. O 9.00 Msza św., po niej adoracja Najśw. Sakramentu w bazylice, a następnie konferencje w sali parafialnej. 

 1. Rozpoczynamy w parafii przygotowanie dzieci do I Komunii św. Rodziców, którzy pragną, aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii św. w przyszłym roku, prosimy o zabranie z zakrystii ankiety. Wypełnioną ankietę przynosimy na Mszę św. z udziałem dzieci i pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców w niedzielę 25 września o godz. 12.00.
 2. Po 2 latach pandemii wznawiamy katechezy dla dorosłych czytane przez lektorów w każdą niedzielę 10 minut przed mszami. Wszystkich wiernych, którzy pragną pogłębiać swoją wiarę zapraszamy od przyszłej niedzieli do skorzystania z tych katechez przychodząc wcześniej do kościoła. 
 3. Kustosz sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej serdecznie zaprasza nas na uroczystości odpustowe od 15 do 22 września. Plan odpustu znajduje się na plakacie w gablocie parafialnej. Skorzystajmy z tego zaproszenia.
 4. Fundacja Auxilium w Tarnowie informuje, że od 1 września br. uruchomiła bezpłatną ogólnopolską linię profesjonalnego wsparcia dla małżonków, rodzin, młodzieży i opiekunów borykających się z różnymi trudnościami w życiu rodzinnym i osobistym. Szczegóły dla zainteresowanych na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 5. Burmistrz Tuchowa informuje, że do najbliższego czwartku (15.09) można jeszcze zgłaszać swoje propozycje dotyczące nazw rond przy nowo otwartej obwodnicy. Odpowiednie formularze są dostępne na stronie internetowej www.tuchow.pl i w urzędzie. Zachęcamy do udziału i zgłaszania nazw, a w późniejszym terminie do głosowania.
 6. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na tacę inwestycyjną i za wpłaty dokonywane na konto parafialne. „Bóg zapłać”.
 7. Dziś jeszcze:

– Msza św. z udziałem pierwszoklasistów o godz. 12.00 i błogosławieństwo tornistrów.

– Zapraszamy do sklepiku z pamiątkami religijnymi, który jest czynny w niedziele od godz. 9.00 do 13.00. Wejście przez starą furtę klasztorną.

– W zakrystii do nabycia oprócz prasy Kalendarze Rolników na 2023 r.

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
 2. Na rozpoczęty Tydzień Wychowania w Polsce, prośmy teraz Boga o błogosławieństwo.