OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy XXV Niedzielę Zwykłą, a w Polsce Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają dziś materialnie Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie ofiarą wrzuconą do skarbony przy wyjściu z kościoła.
 3. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: 

– Świętych męczenników koreańskich: Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy – we wtorek;

– Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – w środę;

– Św. o. Pio, prezbitera – w piątek.

 1. Przypominamy rodzicom, którzy pragną, aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii św. w przyszłym roku, aby zabrać z zakrystii ankietę i wypełnioną przynieść na Mszę św. z udziałem dzieci i pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców w przyszłą niedzielę (25.09) o godz. 12.00.
 2. Trwa czas zgłaszania kandydatów do nowej Rady Parafialnej. Kalendarium wyborów i kto może być kandydatem znajduje się na tablicy ogłoszeń. W trosce o współodpowiedzialność za Kościół bardzo prosimy Parafian o zgłaszanie kandydatów do nowej Rady u duszpasterzy do 15 października br.
 3. Rozpoczęliśmy katechezy dla dorosłych czytane przez lektorów w każdą niedzielę 10 minut przed mszami. Wszystkich wiernych, którzy pragną pogłębiać swoją relację do Jezusa obecnego w Eucharystii zapraszamy do korzystania z tych katechez przychodząc wcześniej do kościoła. Jednocześnie zapraszamy chętne osoby do czytania wcześniej przygotowanych katechez. Zapisy tych osób w zakrystii.
 4. Zapraszamy w tygodniu do udziału w stałych nabożeństwach, które mają miejsce przy sanktuarium, takie jak: 

– Codzienna adoracja Najśw. Sakramentu, po Mszy św. o godz. 8.00 do wieczornego nabożeństwa. 

– Codzienna modlitwa różańcowa na dróżkach różańcowych o godz. 19.15.

– Koronka do Miłosierdzia Bożego prowadzona przez liderów grup i wspólnot oraz mieszkańców rejonów parafii o godz. 15.00.

– Nabożeństwo do św. Gerarda Majelli, patrona matek, przy relikwiach, w każdy wtorek o godz. 18.00.

– Modlitwa różańcowa w intencji rodzin, w każdą środę o godz. 17.20.

– Nieustanna Nowenna, a po niej Msza św. w intencjach zbiorowych, w każdą środę o godz. 18.00.

– Adoracja wynagradzająca za grzechy z modlitwą o intronizację Najświętszego Serca Pana Jezusa, w każdy czwartek od godz. 17.30.

 1. Krąg Rodzin informuje, że wyjazd na Jasną Górę 24 września, tj. sobota o godz. 4.30 z parkingu przy furcie oraz że 21 września, tj. środa spotkanie Kręgu Rodzin po wieczornej Eucharystii.
 2. W przyszłą niedzielę (25.09), z racji ostatniej niedzieli miesiąca:

– Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Msza św. o godz. 7.30 sprawowanej w intencji Róży św. Marii Magdaleny. 

– Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa wynagradzająca za grzechy przeciwko trzeźwości. Zapraszamy wiernych do udziału w tej pielgrzymce.

– Dzień Migranta i Uchodźcy.

 1. Dziś jeszcze:

– Dzień skupienia dla narzeczonych. 

– Patronalne święto młodzieży polskiej z okazji wspomnienia św. Stanisława Kostki. Swoje imieniny obchodzi bp Stanisław Salaterski, którego posługę pasterską polecamy Maryi i św. Patronowi.

– W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Polecamy Kalendarze na przyszły rok.

– Zapraszamy do sklepiku z pamiątkami religijnymi, który jest czynny w niedziele od godz. 9.00 do 13.00. Wejście przez starą furtę klasztorną.

 1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb Barbary Gładysz, (l. 87), mamy naszego organisty, zam. w Skomielnej Białej. Polećmy zmarłą Miłosiernemu Bogu. Wieczne odpoczywanie…
 2. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
 3. Na rozpoczęty nowy tydzień, prośmy o Boże błogosławieństwo.