OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy XXVI Niedzielę Zwykłą, ostatnią miesiąca – synodalną oraz 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Papież Franciszek kieruje Orędzie pt. „Budować przyszłości z migrantami i uchodźcami”. Jest to zachęta, aby do naszej modlitwy osobistej dołączyć intencję za uchodźców z Ukrainy, którzy uciekają z powodu wojny i znajdują swój dom w naszej Ojczyźnie, również w naszej parafii, gdzie w hoteliku klasztornym przebywa aktualnie 30 osób. 
 2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: 

– św. Wincentego a Paulo, prezbitera – we wtorek;

– św. Wacława, męczennika – w środę; 

– świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – w czwartek;

– św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła – w piątek;

– św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktor Kościoła, patronkę Misji – w sobotę. Jest to również I Sobota miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót od godz. 17.30. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej z udziałem Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej po dróżkach różańcowych.

 1. W przyszłą niedzielę (2.10) przypada 118 rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Tuchowskiej. Z tej okazji tradycyjnie do sanktuarium pielgrzymuje Rycerstwo Niepokalanej diecezji tarnowskiej. O godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez wspólnoty rycerskie, następnie modlitwa różańcowa w bazylice i Msza św. o godz. 16.00.
 2. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania formacyjne:

Krąg biblijny – rozważanie słowa Bożego pod kierunkiem duszpasterza – we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali Betania. Zapraszamy nowe chętne osoby.

Koło Przyjaciół Radia Maryja w czwartek po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej na dróżkach w sali Betania. Zapraszamy nowych przyjaciół radia.

 1. Zbliża się październik. Serdeczniezapraszamy dzieci z rodzicami na różaniec o godz. 18.00 w poniedziałek-wtorek oraz czwartek-piątek. Kładziemy na sercu rodziców szczególny czas przygotowania ich dzieci do I Komunii św. oraz dzieci, które już przyjęły I Komunię św. Młodzież naszej parafii oraz młodzież, która już wkrótce rozpocznie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas VII i VIII oazę, ministrantów i młodzież z Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji zapraszamy na różaniec w niedzielę o godz. 18.00 w kościele. Zapraszamy wszystkich wiernych do codziennej modlitwy różańcowej na dróżkach po wieczornej Mszy św. prowadzonej przez Róże różańcowe oraz grupy i wspólnoty parafialne. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii, a za tydzień również w „Chorągwi Maryi”. Tych, którzy nie mogą przybyć do sanktuarium zapraszamy do codziennej modlitwy różańcowej w domu, lub przy pobliskich kapliczkach. Obejmijmy modlitwą obecną niepewną sytuację na świecie prosząc o dar pokoju.
 2. Na rozpoczęcie października, w sobotę, prosimy o poprowadzenie modlitwy na dróżkach Sanktuaryjną Orkiestrę Dętą. Rozpoczęcie różańca przy kaplicy na dziedzińcu. W niedzielę zaś (2.10) Różę Matek św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Przypominamy, że codziennie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za wspólne i pobożne odmówienie różańca. 
 3. W przyszłą niedzielę (2.10):

– Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.

 1. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni zaprasza na Tydzień Maryjny z odpustem, który potrwa od 1 do 7 października br. Program odpustu znajdziemy na stronie internetowej sanktuarium.
 2. Z radością informujemy, że nasz parafianin Dominik Szczepan Król, syn Stanisława i Marty z d. Malinowska, przyjmie święcenia diakonatu 8 października br. w naszej bazylice z rąk JE Ks. Bpa Szymona Stułkowskiego, biskupa pomocniczego diecezji poznańskiej. Prosimy wszystkich parafian o modlitwę w intencji Br. Dominika, by gorliwie służył Kościołowi Chrystusa Pana i Zgromadzeniu Misjonarzy Redemptorystów jako Diakon. Prosimy również, aby każdy, kto posiada jakąś wiedzę na temat ewentualnych przeszkód do przyjęcia święceń diakonatu przez naszego alumna, jak najszybciej poinformował o tym ojca proboszcza.
 3. Dziś jeszcze:

– Zmiana tajemnic Żywego różańca po Mszy św. o godz. 7.30.

– Dzień Modlitw o Trzeźwość oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa wynagradzająca za grzechy przeciwko trzeźwości.

– Msza św. z udziałem dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. o godz. 12.00, a po niej spotkanie dla rodziców w sali parafialnej.

– Zapraszamy do sklepiku z pamiątkami religijnymi, który jest czynny w niedziele od godz. 9.00 do 13.00. Wejście przez starą furtę klasztorną.

– W zakrystii do nabycia prasa katolicka i kalendarze. 

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji.
 2. W minionym tygodniu zmarła nasza parafianka: Danuta Rogozińska (l. 85), zam. przy ul. Owocowej. Jej pogrzeb odbył się w Burzynie. Polećmy ją Miłosiernemu Bogu. Wieczne odpoczywanie…
 3. Na rozpoczęty nowy tydzień, prośmy o Boże błogosławieństwo.