OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX niedziela zwykła – 23.10.2022

 1. Przeżywamy Niedzielę Misyjną i Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna w Kościele Tydzień Misyjny (pod hasłem „Będziecie moimi świadkami”). Dziękujemy wszystkim za złożone dziś na tacę ofiary, które zostaną przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne. 
 2. W tym tygodniu odbędą się spotkania:

Kręgu biblijnego we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali Betania.

Sanktuaryjnego Koła Przyjaciół Radia Maryja z racji ostatniego czwartku miesiąca po różańcu na dróżkach w sali Betania. 

Redakcji „Chorągiew Maryi” – w piątek po Mszy św. wieczornej.

 1. W przyszłą niedzielę (30.10) będziemy przeżywać Uroczystość Poświęcenia Kościoła Własnego. Msza św. o godz. 7.30 będzie sprawowana w intencjach zamówionych przez następujące Róże: św. Małgorzaty Marii Alacoque, św. Cecylii, św. Katarzyny Sieneńskiej, św. Faustyny, św. Gianny Beretta Molla, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Urszuli Ledóchowskiej i św. Józefa. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 2. Msza św. za zmarłych mieszkańców Kielanowic zostanie odprawiona 1 listopada o godz. 10.30.
 3. Kartki na wypominki są wyłożone przy ołtarzach bocznych i w kaplicach. Wypisujemy na nich czytelnym pismem listy zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie na nabożeństwach wypominkowych. Wypełnione kartki składamy w zakrystii. 
 4. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.Zachęcamy do jej czytania. 
 5. W związku z wyborami do nowej Rady Parafialnej nikt z parafin nie zgłosił żadnych negatywnych opinii co do zaproponowanych kandydatów, więc my, jako duszpasterze, akceptujemy ten wybór i włączamy wybranych parafian do Rady na kolejne pięć lat. A są to: Adwent Paweł, Aksamit Jacek, Fortecka Teresa, Gawryał Krzysztof, Gut Grażyna, Jasica Ryszard, Karaś Grażyna, Kloch Tomasz, Popardowski Mirosław, Rogozińska Anna, Salamon Renata, Skrężyna Danuta, Świderski Krzysztof oraz s. Grybel Alfonsa Przełożona Sióstr Św. Józefa, i trzej duszpasterze. Członków nowej Rady zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w środę po Nowennie i na pierwsze spotkanie organizacyjne po Mszy św. w sali parafialnej. Wiernych parafian prosimy zaś o modlitwę, aby nowi przedstawiciele Rady godnie i twórczo reprezentowali całą parafię.
 6. Dziś jeszcze: 

VII Dzień Papieski na Brzysku przy ul. Rolniczej na Garbku – rozpoczęcie o godz. 14.40, szczegóły na plakacie.

Spotkanie dla osób uzależnionych od alkoholu o godz. 17.00 w sali Betania.

– W Madrycie (o godz. 12.00): Msza św. dziękczynna pod przewodnictwem o. Rogério Gomesa, Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, kończąca uroczystości beatyfikacyjne 12 męczenników redemptorystów (o. Vicente Renuntio Toribio i Towarzyszy), którzy zostali zamordowani w 1936 r. podczas wojny domowej w Hiszpanii. W TV TRWAM będzie można zobaczyć powtórzenie transmisji Mszy św. beatyfikacyjnej w poniedziałek o godz. 10.15.

– Różaniec młodzieży o godz. 18.00 w kościele.

 1. Centrum Nauki i Biznesu „ŻAK” w Tarnowie informuje, że rozpoczęły się zapisy do dwuletnich i jednorocznych szkół policealnych dla dorosłych, w których zajęcia odbywają się w soboty i niedziele. Nauka w szkołach jest bezpłatna. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z sekretariatem szkoły w Tarnowie, ul. Wałowa 3, telefon 14 627 33 16, bądź do odwiedzenia strony internetowej www.zak.edu.pl, na której są wszelkie niezbędne informacje. Zapisy do 31.10.2022.
 2. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
 3. Na wydarzenia nowego tygodnia, które są przed nami, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.