OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy XXIX Niedzielę Zwykłą i obchody XXII Dnia Papieskiego. Dziękujemy za ofiary składane u młodzieży do puszek na fundusz stypendialny dla młodzieży uzdolnionej, a pochodzącej z rodzin biednych. Bóg zapłać
 2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: 

– Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika – w poniedziałek.

– Św. Łukasza, Ewangelistę – patrona Służby Zdrowia – we wtorek. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy nas leczą i opiekują się chorymi.

– Bł. Jerzego Popiełuszkę, prezbitera i męczennika – w środę. W tym dniu w Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych.

– Św. Jana Kantego, prezbitera – w czwartek.

– Uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, patrona Małopolski – w sobotę.

 1. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Rozpoczęcie przygotowania młodzieży do Sakramentu bierzmowania. Młodzież z klas siódmychrazem z rodzicami przychodzą na Mszę św. o godz. 18.30 w poniedziałek. Po Mszy św. spotkanie w sali parafialnej.

Rozpoczęcie przygotowania dla młodzieży z klas ósmych – w środę. Młodzież przychodzi wraz ze swoimi rodzicami na Mszę św. wieczorną i po niej spotkanie w sali parafialnej.

Dom Kultury w Tuchowie oraz seniorzy z gminy Tuchów serdecznie zapraszają do udziału w Pierwszym Tuchowskim Dniu Seniora – Seniorzy-Seniorom, który odbędzie się w czwartek o godz. 16.00 w Domu Kultury w Tuchowie.

„Droga wewnętrzna” dla młodzieży – w piątek o godz. 19.30 w bazylice.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie zaprasza na wystawę pt. „Historia w świadectwie szkolnym zatrzymana” w piątek o godz. 17.00 w budynku szkoły. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Maryjny Dzień Skupienia dla grup, wspólnot i ruchów maryjnych istniejących przy sanktuarium oraz innych chętnych – w sobotę. Zapisy na furcie klasztornej. 

 1. Z radością informujemy wiernych, że w najbliższą sobotę, w Madrycie, odbędzie się beatyfikacja 12 męczenników redemptorystów, którzy zginęli w Hiszpanii w 1936 r. Beatyfikacji będzie przewodniczył delegat apostolski, ks. kard. Marcello Semenaro, prefekt dykasterii do spraw świętych.
 2. Przyszłą niedzielę (23.10) będziemy przeżywać jako Niedzielę Misyjną pod hasłem „Będziecie moimi świadkami”. Ofiary zbierane na tacę zostaną przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.
 3. Są już kartki na wypominki wyłożone przy ołtarzach bocznych i w kaplicach. Prosimy o zabranie ich i wypisanie czytelnym pismem listy zmarłych, za których będziemy się modlić w listopadzie na nabożeństwach wypominkowych. Wypełnione karty prosimy składać w zakrystii.
 4. Ogłoszenie urzędowe. Burmistrz Tuchowa informuje, że na polecenie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, zapobiegawczo wyznaczone zostały punkty wydawania preparatów jodowych na terenie gminy Tuchów, które znajdują się na tablicy ogłoszeń.
 5. Dziś jeszcze: 

– Dzień skupienia dla narzeczonych z racji III niedzieli miesiąca. 

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” o godz. 14.00 i po niej spotkanie. 

– Zapraszamy do sklepiku z pamiątkami religijnymi, który jest czynny w niedziele od godz. 9.00 do 13.00. Wejście przez starą furtę klasztorną.

– Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny w Krynicy-Zdroju.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka i kalendarze na 2023 r.
 2. Dziś przypada wspomnienie św. Gerarda, patrona matek. Z tej okazji mamy do zaproponowania książkę bogato ilustrowaną pt. „Święty Gerard Majella Patron i Opiekun matek”. Książka ta zawiera m.in. nabożeństwo do św. Gerarda sprawowane w naszym kościele oraz świadectwa i różne modlitwy do św. Gerarda. Warto ją polecić narzeczonym, małżonkom pragnącym potomstwa i kobietom w stanie błogosławionym. Jest do nabycia w zakrystii w cenie 20 zł.
 3. Na tablicy ogłoszeń umieszczone są nazwiska kandydatów do nowej Rady Parafialnej. Bardzo prosimy parafian o zapoznanie się z listą kandydatów i o wyrażenie na ich temat opinii i przekazanie jej do wiadomości proboszcza – do najbliższej soboty.
 4. Pomódlmy się w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
 5. Na rozpoczęty nowy tydzień pracy, nauki, pełnienia woli Bożej – przyjmijcie Boże błogosławieństwo.