OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą i zarazem dzień dziękczynienia za 118. rocznicę koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Tuchowskiej oraz 12. rocznicę przyznania naszej świątyni tytułu Bazyliki mniejszej. Na zakończenie każdej Mszy św. będzie miał miejsce akt oddania się Matce Bożej Tuchowskiej.
 2. W związku z rocznicą koronacji ukazał się nowy numer „Chorągwi Maryi”. Biuletyn znajduje się przy ołtarzach bocznych i w zakrystii. Bardzo serdecznie dziękujemy Redakcji za przygotowanie kolejnego numeru i wszystkim, którzy włączają się w apostolat pióra. Dziękujemy również Czytelnikom za dobrowolne ofiary składane na pokrycie kosztów druku.
 3. Jako wspólnota redemptorystów z radością informujemy wiernych, że w minionym tygodniu, w rocznicę urodzin św. Alfonsa Marii Liguorii, założyciela Zgromadzenia Redemptorystów (27.09), w Rzymie, podczas Kapituły Generalnej został wybrany nowy Generał Zgromadzenia o. Rogerio Gomes z Brazylii z Prowincji Sao Paulo. Został również wybrany do Zarządu Generalnego, z rejonu Europy, o. Zdzisław Stanula pochodzący z pobliskich Szerzyn. Polecajmy Bogu i opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy nowe władze Zgromadzenia Redemptorystów.
 4. Rozpoczął się październik. Serdeczniezapraszamy dzieci z rodzicami na różaniec o godz. 18.00 w poniedziałek-wtorek oraz czwartek-piątek. Kładziemy na sercu rodziców szczególny czas przygotowania ich dzieci do I Komunii św. oraz dzieci, które już przyjęły I Komunię św. Młodzież naszej parafii oraz młodzież, która już wkrótce rozpocznie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas VII i VIII oazę, ministrantów i młodzież z Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji zapraszamy na różaniec w niedzielę o godz. 18.00 w kościele. Zapraszamy wszystkich wiernych do codziennej modlitwy różańcowej na dróżkach po wieczornej Mszy św. prowadzonej przez Róże różańcowe oraz grupy i wspólnoty parafialne. Szczegóły na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej parafii i w „Chorągwi Maryi”. Tych, którzy nie mogą przybyć do sanktuarium zapraszamy do codziennej modlitwy różańcowej w domu, lub przy pobliskich kapliczkach. Obejmijmy modlitwą obecną niepewną sytuację na świecie prosząc o dar pokoju.
 5. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: 

– Św. Franciszka z Asyżu – we wtorek.

– Św. Faustynę Kowalską, dziewicę oraz bł. Franciszka Ksawerego Seelosa, kapłana, redemptorystę – w środę.

– I Czwartek miesiąca. O godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Koło Przyjaciół Radia Maryja i Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 18.30 Msza św. w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich ministrantów na Mszę św. w ich intencji, a po niej na spotkanie w sali parafialnej. Swoje imieniny w tym dniu (6.10) obchodzi bp Artur Ważny, biskup pomocniczy naszej diecezji. Pamiętajmy w modlitwach o solenizancie.

– Najświętszą Maryję Pannę Różańcową – w piątek. Jest to zarazem I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 8.30. Przypominamy rodzicom i ich dzieciom o spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 16.30 i o Mszy św. z udziałem dzieci i młodzieży o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy.

 1. Rektor naszej tuchowskiej wspólnoty seminaryjnej serdecznie zaprasza wiernych na święcenia diakonatu czterech naszych alumnów w najbliższą sobotę (8.10) o godz. 11.00 w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Jako wspólnota parafialna pragniemy się ucieszyć, że wśród alumnów jest nasz rodak Br. Dominik Król. Polecajmy przyszłych diakonów w osobistych modlitwach i prośmy o dar licznych i świętych powołań do naszego Zgromadzenia.
 2. Fundacja Dzieło Miłosierdzia im. św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego od 9. lat rokrocznie organizuje dla seniorów z Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie wyjście na dróżki różańcowe przy sanktuarium. Wszystkich chętnych do włączenia się w modlitwę i pomoc w przemieszczaniu się osób – zwłaszcza na wózkach inwalidzkich, organizatorzy zapraszają w najbliższy czwartek (6.10) o godz. 13.45 pod Dom Pogodnej Jesieni w Tuchowie, skąd wyruszy międzypokoleniowa pielgrzymka czcicieli Matki Bożej.
 3. W przyszłą niedzielę (9.10): 

– Zakończenie sezonu motocyklowego na Mszy św. o godz. 12.00. Jak pogoda dopisze Msza św. będzie sprawowana z balkonu skrzydła klasztornego przy górnym parkingu. Wszystkich zmotoryzowanych serdecznie zapraszamy na pierwsze dziękczynienie w sanktuarium za szczęśliwy sezon. W związku z tym parking górny będzie zamknięty dla samochodów po Mszy św. o godz. 9.00.

– Składka inwestycyjna będzie przeznaczona na sfinansowanie nowego parkingu przy dróżkach, którego koszt wynosi ponad 80 tyś. złotych. Za złożone ofiary na tacę lub na konto parafialne składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

 1. Informujemy wiernych, że:

– trwa czas zgłaszania kandydatów do wyborów nowej Rady Parafialnej;

– wznawiamy chrzty na Mszy św. o godz. 14.00 w II niedziele miesiąca; 

– kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w piątek 18 listopada Eucharystią o godz. 18.30.

 1. Mamy jeszcze dwa ogłoszenia urzędowe od p. Burmistrz Tuchowa. Jedno dotyczy wyboru nazw rond. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 2. W kinie „Promień” w Tuchowie jest wyświetlany film dokumentalny pt. „Zobacz Anioła”, o św. Michale Archaniele, do środy (5.10) o godz. 19.30.
 3. Dziś jeszcze:

– Msza św. z udziałem dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. o godz. 12.00 z błogosławieństwem różańców, a po niej spotkanie dla rodziców w sali parafialnej.

– Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.

– Diecezjalna Pielgrzymka Rycerstwa Niepokalanej do sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej z okazji rocznicy koronacji od godz. 15.00.

– W zakrystii do nabycia prasa katolicka i kalendarze. 

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji trwającego V Synodu naszej diecezji.
 2. Biskup Tarnowski kieruje do diecezjan komunikat o śmierci biskupa Jana Styrny pochodzącego z naszej diecezji. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Pomódlmy się za zmarłego śp. Bpa Jana. Wieczne odpoczywanie…
 3. Na koniec powierzmy się Matce Bożej Tuchowskiej w rocznicę koronacji Jej cudownego Obrazu.