OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy XXVIII Niedzielę Zwykłą i zarazem czytamy list pasterski Episkopatu Polski zapowiadający obchody XXII Dnia Papieskiego pt. „BLASK PRAWDY” w przyszłą niedzielę. Tradycyjnie już w tym dniu młodzież będzie zbierać ofiary do puszek w ramach Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia na fundusz stypendialny dla młodzieży uzdolnionej, a pochodzącej z rodzin mniej zamożnych.
 2. Dziś w Kościele katolickim w Polsce odbywa się liczenie wiernych. Wyniki posłużą do zbadania niedzielnych praktyk religijnych Polaków.
 3. Dziękujemy wszystkim czcicielom Matki Bożej, którzy gromadzą się licznie na modlitwie różańcowej, czy to z dziećmi w kościele o godz. 18.00, czy na dróżkach po wieczornej Mszy św. Zapraszamy w dalszym ciągu wszystkich wiernych do codziennej modlitwy różańcowej.
 4. Wszystkich wiernych, którzy pragną pogłębiać swoją wiarę i lepiej rozumieć Eucharystię zapraszamy do korzystania z niedzielnych katechez czytanych 10 minut przed każdą Mszą św.
 5. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: 

– bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera – w czwartek (13.10);

– św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła – w sobotę (15.10); 

 1. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Dzień Edukacji Narodowej i zarazem Dzień Nauczyciela – w piątek (14.10). Z tej okazji składamy najlepsze życzenia wszystkim nauczycielom, wychowawcom, katechetom i pracownikom oświaty oraz zapraszamy na wieczorną Eucharystię i modlitwę różańcową na dróżkach. 

Spotkanie formacyjne Kręgu Rodzin w piątek po modlitwie różańcowej na dróżkach.

Wspólnota Sióstr św. Józefa przeżywa jubileusz 25 lat założenia Domu Zakonnego w Tuchowie. Msza św. dziękczynna będzie sprawowana w kaplicy Sióstr przy ul. św. Józefa 9, w sobotę (15.10) o godz. 10.30. Drogim Siostrom gratulujemy jubileuszu i życzymy wielu łask w dalszej posłudze w naszej parafii.

Dzień Dziecka Utraconego – w sobotę. Przypomina on o problemach rodziców po stracie. Kolejny zbiorowy pogrzeb dzieci, które zmarły przed urodzeniem odbędzie się z udziałem wiernych obu tuchowskich parafii o godz. 15.00 na tuchowskim cmentarzu. Uroczystość pogrzebowa rozpocznie się Eucharystią w kaplicy, a po jej zakończeniu udamy się w procesji pod Pomnik Dziecka Utraconego. W sanktuarium zaś po Mszy świętej o godz. 18.30 na dróżkach różańcowych Krąg Rodzin poprowadzi różaniec w intencji dzieci zmarłych przed urodzeniem i ich rodziców. 

 1. Informujemy, że młodzież z klas siódmych ma pierwsze spotkanie razem z rodzicami na rozpoczęcie przygotowania do sakramentu bierzmowania – w poniedziałek (17.10). O godz. 18.30 Msza św. w bazylice, a po niej spotkanie w sali parafialnej. Rozpoczęcie przygotowania dla młodzieży z klas ósmych w środę (19.10). Młodzież przychodzi wraz ze swoimi rodzicami na Mszę św. wieczorną i po niej spotkanie w sali parafialnej.
 2. Informujemy, że Maryjny Dzień Skupienia dla grup, wspólnot i ruchów maryjnych istniejących przy sanktuarium pt. „Modlić się z Maryją i jak Maryja” będzie miał miejsce w naszym klasztorze 22 października (sobota) pod kierunkiem misjonarza o. Józefa Grzywacza. Zapisy na furcie klasztornej. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń i w mediach. 
 3. W przyszłą niedzielę (16.10):

– Zostaną podane do publicznej wiadomości nazwiska kandydatów do nowej Rady Parafialnej. Czas ich zgłaszania upływa w sobotę (15.10).

– Dzień skupienia dla narzeczonych z racji III niedzieli miesiąca. 

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” o godz. 14.00 i po niej spotkanie. 

– Biskup Tarnowski  serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w Diecezjalnym Różańcu dla Małżeństwa i Rodziny w Krynicy-Zdroju. Rozpocznie go Eucharystia sprawowana o godz. 11.00 w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Marsz po Krynickim Deptaku.

 1. Msza św. w intencji mieszkańców ul. Nowej i ich rodzin będzie sprawowana w niedzielę 23 października o godz. 12.00. 
 2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka i kalendarze na 2023 r.
 3. Od wczoraj wspólnota seminaryjna ma czterech nowych diakonów, a wśród nich jest nasz parafianin – diakon Dominik Król. Gratulujemy diakonom i życzymy radosnej służby dla Chrystusa i Jego Kościoła. 
 4. Dziś jeszcze: 

– Zapraszamy do sklepiku z pamiątkami religijnymi, który jest czynny w niedziele od godz. 9.00 do 13.00. Wejście przez starą furtę klasztorną.

– Zakończenie sezonu motocyklowego na Mszy św. o godz. 12.00.

– Spotkanie dla osób uzależnionych od alkoholu w sali Betania o godz. 17.00.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30. 

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę inwestycyjną, na sfinansowanie nowego parkingu przy dróżkach, „Bóg zapłać”.
 2. W ostatnim tygodniu odszedł do Pana z naszej parafii + Jan Kotul, l. 66, zam. przy ul. Granicznej. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie…
 3. Pomódlmy się w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
 4. Na rozpoczęty kolejny tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.