OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

uroczystość Rocznicy poświęcenia własnego kościoła

 1. Przeżywamy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. 
 2. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na podsumowanie październikowego różańca w poniedziałek o godz. 18.00.
 3. Okolicznościowa spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych będzie sprawowana w sanktuarium jutro przez cały dzień.   
 4. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i o 18.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 14.00 i 16.00, ponieważ jesteśmy wtedy na cmentarzu. Procesja na cmentarz wyruszy z naszego kościoła „szlakiem papieskim św. Jana Pawła II i bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego” o godz. 13.30. Na cmentarzu zostanie odprawione, jak w poprzednie lata, nabożeństwo za zmarłych. Po nim, dla tych, którzy nie uczestniczyli we Mszy św. do południa, będzie sprawowana Eucharystia o godz. 15.00 w kaplicy cmentarnej. Na cmentarzu zostanie przeprowadzona tradycyjna kwesta na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 5. W dniach od 1 do 8 listopada możemy zyskiwać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. Odpust ten można uzyskać jeden raz w ciągu dnia dla jednego zmarłego pod zwykłymi warunkami tzn. stan łaski uświęcającej, Komunia św., brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego np. jedno Ojcze nasz i jedno Zdrowaś Maryjo. W Dzień Zaduszny, wierni, którzy odwiedzą kościół, lub kaplicę i odmówią: Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca mogą zyskać odpust zupełny. Więcej informacji na temat odpustów znajdziemy na tablicy ogłoszeń. Zachęcamy wiernych do ich zyskiwania. 
 6. W środę, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny, Msze św. o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 9.00, 16.00, 18.30 i w kaplicy na cmentarzu o 10.00 i 15.00.
 7. Zapraszamy wiernych na nabożeństwa wypominkowe za zmarłych, które są sprawowane o godz. 18.00 w poniedziałki, czwartki, piątki i soboty, zaś w każdą sobotę listopada sprawowana jest Msza św. o godz. 18.30 w intencji zmarłych polecanych na nabożeństwach wypominkowych w bieżącym tygodniu.
 8. W tym tygodniu wypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

W czwartek (3.11) – Nieszpory żałobne o godz. 18.00 i Wypominki oraz Msza św. za zmarłych redemptorystów spoczywających na tuchowskim cmentarzu i wszystkich zmarłych członków Zgromadzenia Redemptorystów, szczególnie w ostatnim roku oraz Oblatów Zgromadzenia. Z racji I Czwartku miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.30 prowadzona przez Wspólnotę czcicieli NSPJ. Msza św. o godz. 18.30 w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących w naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie ministrantów w sali parafialnej.

W piątek (4.11) – Nieszpory żałobne o godz. 18.00 i Wypominki oraz Msza św. za wszystkich zmarłych redemptorystów Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, a szczególnie z naszej wspólnoty. Z racji I Piątku miesiąca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Chorych zgłaszamy w zakrystii. Dodatkowa Msza św. o godz. 17.00 z udziałem dzieci i młodzieży. Pół godziny wcześniej możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. W liturgii przypada w tym dniu Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa.

Z racji I Soboty miesiąca Nabożeństwo pierwszych Sobót wynagradzające za grzechy i zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi. Nie ma Wypominek! Po Mszy św. wieczornej modlitwa różańcowa na dróżkach.

– W poniedziałek (7.11) – Nieszpory żałobne o godz. 18.00 i Wypominki oraz Msza św. za zmarłych krewnych współbraci należących aktualnie do naszej wspólnoty zakonnej oraz w intencji wszystkich zmarłych dobroczyńców naszego kościoła i klasztoru. 

– W czwartek (10.11) – Wypominki za zmarłych parafian w latach 2001-2010.

 1. W przyszłą niedzielę (6.11) podczas Mszy świętych będziemy gościć misjonarza z Kazachstanu o. Piotra Łachetę. Będzie też możliwość wsparcia materialnego prowadzonej działalności misyjnej redemptorystów w Kazachstanie. Za życzliwość i każdą ofiarę złożoną po Mszy św. do puszki u Misjonarza składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. na Mszę św. o godz. 12.00, a po niej na spotkanie rodziców w sali parafialnej.
 3. Zapraszamy wiernych na Piknik niepodległościowy 11 listopada. Msza św. o godz. 10.30 w intencji Ojczyzny w bazylice, a po niej na dolnym parkingu występy artystyczne orkiestr dętych, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, pokazy służb mundurowych, sprzętu wojskowego. Więcej znajdziemy na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 4. Organizujemy pielgrzymkę do Torunia, Niepokalanowa i Warszawy w dniach 3-4 grudnia br. szlakiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, bł. Stefana Wyszyńskiego, św. Jana Pawła II i św. Andrzeja Boboli. Koszt 400 zł. Zapisy z wpłatą do niedzieli 13 listopada w zakrystii. Program pielgrzymki w zakrystii dla zainteresowanych i na tablicy ogłoszeń.
 5. Kartki na wypominki przynosimy do zakrystii. 
 6. Dziś jeszcze: 

– Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy w. o godz. 7.30.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
 2. Na dalsze przeżywanie Dnia Pańskiego i nowy tydzień szczególnej modlitwy za zmarłych przyjmijmy Boże błogosławieństwo.