OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejszą pierwszą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy w Kościele nowy rok liturgiczny i zarazem nowy rok duszpasterski Kościoła w Polsce pt. „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Zachęcamy wiernych do podjęcia duchowego przygotowania się na święta Bożego Narodzenia przez podjęcie 28. specjalnych zadań do wykonania całymi rodzinami w czasie Adwentu. Jest to tzw. Zdrapka adwentowa, która nawiązuje do nowego programu duszpasterskiego. Zdrapka jest dostępna przy ołtarzu Serca Pana Jezusa w cenie 5 zł.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach adwentowych, zwłaszcza na Msze św. roratnie o godz. 18.30 od poniedziałku do piątku. Kładziemy na sercu, szczególnie rodzicom, młodzieży i dzieciom, udział w tych nabożeństwach.
 3. W pierwszym tygodniu Adwentu będziemy obchodzić:

13. rocznicę święceń biskupich Andrzeja Jeża – jutro. Za jego posługę pasterską w naszej diecezji módlmy się: Niech go Pan strzeże, zachowa przy życiu, darzy szczęściem na ziemi i broni przed jego nieprzyjaciółmi.

Święto św. Andrzeja, Apostoła – w środę.

I Czwartek miesiąca (1.12). Od godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę czcicieli NSPJ i Braci kleryków. Zapraszamy ministrantów i lektorów na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących w naszej parafii. Po Eucharystii tradycyjne spotkanie ministrantów i lektorów.

I Piątek miesiąca (2.12). Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Nie ma dodatkowej Mszy św. o godz. 17.00 z udziałem dzieci i młodzieży. Zapraszamy ich na roraty o godz. 18.30. Pół godziny wcześniej możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania. 

I Sobota miesiąca (3.12). Zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót wynagradzające za grzechy i zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi od godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej modlitwa różańcowa na dróżkach. W tym dniu wspominamy w liturgii św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

 1. Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia prosimy Was o dar serca dla najuboższych. W kościele można wrzucać ofiary pieniężne do skarbonki przy ołtarzu Serca Pana Jezusa, zaś w sklepie „Spar”, na terenie naszej parafii, od jutra, będzie wystawiony kosz „Caritas” na dary żywnościowe.
 2. W przyszłą niedzielę (4.12):

– Błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny na każdej Mszy św.

– Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. 

– Msza św. z udziałem rolników i pszczelarzy o godz. 14.00.

 1. Informujemy pielgrzymów udających się do Torunia, Niepokalanowa i Warszawy, że wyjazd autokaru jest w najbliższą sobotę o godz. 4.00 z górnego parkingu.
 2. Informujemy wiernych o XVI Misyjnym Jarmarku z Aniołami, który odbędzie się 11 grudnia, tj. w 3 niedzielę Adwentu, na dziedzińcu sanktuaryjnym. Celem tegorocznego Jarmarku jest pomoc Ukrainie, gdzie toczy się wojna. Jednocześnie trwa akcja prowadzona przez nasze Redemptorystowskie Centrum Pomocy dla Ukrainy, które znajduje się u nas w Tuchowie. Na furcie klasztornej przyjmujemy żywość, ciepłe ubrania, środki czystości, lekarstwa, które sukcesywnie są przewożone na Ukrainę. Zapraszamy wiernych do włączania się w tę akcję.
 3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Są już świece Caritas na stół wigilijny w cenie 9 zł.
 4. Dziś jeszcze: 

– Po Mszach świętych, młodzież i członkowie parafialnej Caritas rozprowadzają tzw. „chlebki miłosierdzia”. Składając dobrowolną ofiarę dzielimy się darem serca z ubogimi.

– Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

– Msza św. w intencji kolejarzy i ich rodzin na sumie.

– Spotkanie dla osób uzależnionych od alkoholu o godz. 17.00 w sali Betania.

– Nieszpory w bazylice o godz. 17.30.

 1. Pomódlmy się w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
 2. W ostatnim tygodniu zmarła z naszej parafii: Karolina Migda, lat 88, zam. w DPS w Karwodrzy. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…
 3. Na czas adwentowego czuwania na przyjście Pana i zarazem nowy rok liturgiczny przyjmijmy uroczyste Boże błogosławieństwo.