Jak co roku w III Niedzielę Adwentu (11.12) w Tuchowie na dziedzińcu bazyliki odbywa się Misyjny Jarmark z Aniołami. W tym roku będzie to już 16. edycja tego wydarzenia. Misyjny Jarmark z Aniołami to coroczny bożonarodzeniowy kiermasz ozdób świątecznych, ciast oraz wypieków i wyrobów takich jak kiełbasy, pierogi czy klasztorny chleb. Oczywiście wszystko robione jest własnoręcznie, a dochód przeznaczony jest na konkretną placówkę misyjną prowadzoną przez Zgromadzenie Redemptorystów. W tym roku zbieramy fundusze na pomoc umęczonej przez wojnę Ukrainie. Poprzez Prowincję Lwowską Zgromadzenia Redemptorystów pieniądze, które uda nam się zebrać przekazane zostaną na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla uchodźców i wszystkich tych, którzy najbardziej ucierpieli w wyniku działań wojennych. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Tuchowa 11 grudnia i wsparcie potrzebujących pomocy Ukraińców. W dzieło można włączyć się przede wszystkim modlitwą za jarmark oraz za tych, którym niesiemy pomoc, ale również poprzez wpłatę pieniędzy na internetową zbiórkę: zrzutka.pl/jarmarkdlaukrainy. 

Więcej informacji na stronie: wsd.redemptor.pl/anioły oraz na facebook’u: https://www.facebook.com/events/642695194161175.