OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.11.2022.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 

 1. Przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata,która jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. W naszym Zgromadzeniu jest to również Dzień Wspierania Redemptorystowskiego Powołania Misyjnego. Na zakończenie Mszy św. nastąpi zawierzenie Matce Bożej Tuchowskiej sprawy powołań do naszego Zgromadzenia.
 2. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski kieruje do wszystkich Komunikat. Pełna treść Komunikatu znajduje się na tablicy ogłoszeń i w mediach.
 3. Zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach wypominkowych za zmarłych oraz w stałych nabożeństwach mających miejsce w naszym sanktuarium.
 4. W tym tygodniu czekają nas następujące wspomnienia liturgiczne i wydarzenia:

Wspomnienie Ofiarowania NMPi zarazem Światowy Dzień Życia Kontemplacyjnego – w poniedziałek.

Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – patronki chórzystów, muzyków, organistów oraz zespołów muzycznych – we wtorek. Nieszpory żałobne za zmarłych chórzystów po Mszy św. o godz. 18.30.

Wspomnienie świętych Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy, męczenników – w czwartek. Z racji ostatniego czwartku miesiąca Spotkanie formacyjne Koła Przyjaciół Radia Maryja. O godz. 18.00 wypominki za zmarłych członków naszej wspólnoty, o 18.30 Msza św., następnie różaniec na dróżkach i spotkanie w sali Betania. Zapraszamy wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób uczestniczyli w działalności Koła przez ostatnie 10 lat.

 1. W przyszłą niedzielę (27.11) rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent i zarazem nowy rok duszpasterski Kościoła w Polsce pt. „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Zachęcamy wiernych do podjęcia duchowego przygotowania się na święta Bożego Narodzenia przez podjęcie 28. specjalnych zadań do wykonania całymi rodzinami w czasie Adwentu. Jest to tzw. Zdrapka adwentowa, która nawiązuje do nowego programu duszpasterskiego. Zdrapka będzie dostępna od przyszłej niedzieli w cenie 5 zł.
 2. Za tydzień, z racji ostatniej niedzieli miesiąca, Msza św. o godz. 7.30 w intencji Róż: św. Cecylii i św. Elżbiety. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca. Msza św. w intencji kolejarzy i ich rodzin na sumie.
 3. W przyszłą niedzielę, po Mszach świętych, młodzież i członkowie parafialnej Caritas będą rozprowadzać tzw. „chlebki miłosierdzia”. Składając dobrowolną ofiarę dzielimy się darem serca na rzecz ubogich.
 4. Dziś jeszcze: 

Dzień skupienia dla narzeczonych z racji III niedzieli miesiąca. 

Uroczyste przyjęcie nowych ministrantów na Mszy św. o godz. 12.00.

Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00 i spotkanie w sali parafialnej.

Nieszpory o godz. 17.30 w bazylice. 

Msza św. z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji o godz. 18.30.

 1. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, które zostaną przeznaczone na wsparcie naszego Wyższego Seminarium Duchownego redemptorystów.
 2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.
 3. W ostatnim tygodniu zmarła z naszej parafii: Anna Wzorek, mama śp. O. Stanisława Wzorka, lat 97, zam. przy ul. Długiej. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…
 4. A teraz przed błogosławieństwem uklęknijmy i zawierzmy Matce Bożej Tuchowskiej sprawę powołań do naszego Zgromadzenia.