OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy 32. niedzielę w ciągu roku i gościmy misjonarza z Kazachstanu o. Piotra Łachetę. Dziękujemy o. Piotrowi za głoszone Słowo Boże i Wam za wsparcie działalności misyjnej redemptorystów w Kazachstanie po Mszy św. przez ofiarę składaną do puszki u Misjonarza. Bóg zapłać.
 2. W listopadzie modlimy się na nabożeństwach wypominkowych za zmarłych, które są sprawowane o godz. 18.00 w poniedziałki, czwartki, piątki i soboty. Msza św. za zmarłych polecanych na nabożeństwach z bieżącego tygodnia sprawowana jest w soboty o godz. 18.30. Zapraszamy wszystkich wiernych do udziału w nabożeństwach wypominkowe za zmarłych.
 3. W liturgii tego tygodnia wspominamy:

– Dziś – bł. Męczenników hiszpańskich, redemptorystów.

– W środę – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej i zarazem 290. rocznicę założenia Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Polecamy waszym modlitwom całe zgromadzenie redemptorystów, nowy Zarząd Generalny, aby wiernie wypełniało swoją misję w Kościele.

– W czwartek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

– W piątek – św. Marcina z Tours, biskupa oraz Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 10.30 Msza św. w intencji Ojczyzny w bazylice pod przewodnictwem Ks. Bpa Artura Ważnego, a po niej na dolnym parkingu Piknik niepodległościowy. Módlmy się wspólnie o błogosławieństwo Boże i opiekę Maryi nad naszą Ojczyzną. W związku z piknikiem bardzo prosimy kierowców samochodów zaparkowanych na parkingu sanktuaryjnym o ich usunięcie do środy.

– W sobotę – św. Jozafata, biskupa i męczennika. Jest to dzień imienin o. Witolda Radowskiego, który jest przełożonym klasztoru. Polecamy waszej modlitewnej pamięci o. Witolda i jego posługę. 

 1. Biskup Tarnowski udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dnia 11 listopada br. Zachęca jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości modlitwą o pokój na świecie. Pełna treść Dekretu biskupa na tablicy ogłoszeń.
 2. Dyrekcja i społeczność szkolna Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie zapraszają na program słowno-muzyczny pt. „Tym, co oddali swe życie, a wzięli zwycięstwo!” 9 listopada o godz. 17.00 w tuchowskim Domu Kultury. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 3. Rada Osiedlowa Kielanowic zaprasza na uroczystość z okazji Święta Niepodległości, która odbędzie się 11 listopada o godz. 15.00. Rozpoczęcie modlitwą za poległych, następnie wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Serdecznie zapraszamy.
 4. W przyszłą niedzielę (13.11) będziemy przeżywać XIV Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Z tej racji zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”. Tym razem będzie to Dzień Solidarności z Ukrainą i zarazem VI Światowy Dzień Ubogich.
 5. Za tydzień, taca inwestycyjna będzie przeznaczona na wymianę głównych drzwi wejściowych do bazyliki. Jest to duże i kosztowne przedsięwzięcie, które podejmujemy, jako parafia, z własnych środków. Mamy nadzieję, że uda się ta inwestycja, podobnie jak udało się wykonać koronę na wieżę. Za złożone ofiary na ten cel na tacę, lub na konto parafialne, już dziś serdecznie dziękujemy. „Bóg zapłać”.
 6. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.Zachęcamy do jej czytania. 
 7. Przypominamy narzeczonym, którzy w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński o rozpoczynającym się kursie przedmałżeńskim w naszej parafii w piątek 18 listopada o godz. 18.30 w bazylice. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 8. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Torunia, Niepokalanowa i Warszawy w dniach 3-4 grudnia br. szlakiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki, bł. Stefana Wyszyńskiego, św. Jana Pawła II i św. Andrzeja Boboli. Koszt 400 zł. Zapisy z wpłatą do przyszłej niedzieli w zakrystii. Program pielgrzymki w zakrystii dla zainteresowanych i na tablicy ogłoszeń.
 9. Dziś jeszcze:

– Msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 12.00 i po niej spotkanie dla rodziców w sali parafialnej.

– Spotkanie dla osób uzależnionych od alkoholu o godz. 17.00 w sali Betania.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30 w bazylice.

 1. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
 2. Na rozpoczęty nowy tydzień okazywania modlitewnej pamięci naszym zmarłym, ofiarowania za nich odpustów, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.