OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy dziś przedostatnią niedzielę w ciągu roku liturgicznego, podczas której czytamy List pasterski Biskupa Tarnowskiego w związku z zakończeniem jubileuszu 200-lecia Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 2. W liturgii tego tygodnia będziemy wspominać:

Św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę – w czwartek.

Bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę i męczennicę, patronkę Ruchu Czystych Serc – w piątek.

 1. Zapraszamy wiernych do udziału w stałych nabożeństwach sprawowanych w naszym sanktuarium oraz do modlitwy różańcowej po Mszy św. wieczornej na dróżkach. W środę, z racji 16-go dnia miesiąca, modlitwie tej przewodniczy Rycerstwo Niepokalanej naszej parafii.
 2. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Spotkanie formacyjne Kręgu Rodzin w czwartek po Mszy św. wieczornej.

Rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego w piątek o godz. 18.30 w bazylice.

Czuwanie młodzieży w ramach „Drogi wewnętrznej” – w piątek o godz. 18.30 w bazylice. Zapraszamy młodzież, zwłaszcza przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń i w Internecie.

Forum Parafialnych Rad Duszpasterskich w sobotę od godz. 9.00 w Tarnowie. Biskup Tarnowski serdecznie zaprasza wszystkich członków Parafialnych Rad Duszpasterskich.

 1. W przyszłą niedzielę (20.11) będziemy przeżywać Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza i Światowy Dzień Młodzieży. Z tej okazji serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na Mszę św. o godz. 12.00, w czasie której trzech chłopców zostanie uroczyście przyjętych do grona ministrantów. W tym dniu zadebiutuje schola dziecięca.

– Dzień skupienia dla narzeczonych z racji III niedzieli miesiąca. 

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00 i spotkanie.

– Msza św. z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji w intencji członków i dobroczyńców RSPM’u oraz Patronatu Misyjnego o godz. 18.30.

– Składka będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne redemptorystów. Już teraz dziękujemy za wsparcie naszego seminarium.

– Trzecia niedziela listopada to również Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

 1. Zapraszamy wiernych na nabożeństwa wypominkowe za zmarłych. Listy zmarłych składamy w zakrystii.
 2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania.
 3. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone dziś do skarbony na dziedzińcu na „Kościół w potrzebie”, za okazaną solidarność z Ukrainą, oraz za ofiary złożone na tacę inwestycyjną. Przy tej okazji pragniemy już dziś poinformować wiernych, że XVI Misyjny Jarmark z Aniołami odbędzie się 11.12 i będzie przeznaczony na pomoc Ukrainie. Również dziś możemy zabrać kartkę przy ołtarzu Serca Pana Jezusa z informacją jak okazać solidarność z Ukrainą.
 4. Dziś jeszcze:

– Można zapisać się na pielgrzymkę do Torunia, Niepokalanowa i Warszawy w dniach 3-4 grudnia br. 

– Spotkanie dla AA „Iskra” o godz. 17.00 w sali Betania.

– Nieszpory o godz. 17.30 w bazylice.

 1. W ostatnim tygodniu zmarła z naszej parafii: Janina Pawlik, lat 85, zam. przy ul. Ryglickiej. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…
 2. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
 3. Na rozpoczęty tydzień okazywania modlitewnej pamięci naszym zmarłym, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.