OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy II niedzielę adwentowego czuwania na przyjście Pana, a w całej Polsce obchodzimy już po raz 23. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Przy tej okazji przypominamy wiernym o posłudze misyjnej kilkunastu redemptorystów w Rosji, w Białorusi i w Kazachstanie oraz prosimy Was o modlitwę w intencji nowych powołań misyjnych i dziękujemy wszystkim za złożone dziś ofiary do skarbony na dziedzińcu po Mszy św. na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.Bóg zapłać!
  2. W czasie Adwentu zapraszamy wiernych do udziału w nabożeństwach. Dziękujemy rodzicom i opiekunom za dawanie świadectwa żywej wiary przez  przyprowadzanie dzieci na Roraty.
  3. W liturgii drugiego tygodnia Adwentu będziemy obchodzić:

– w środę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, patrona pszczelarzy.

– w czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, patronki Zgromadzenia Redemptorystów i zarazem uroczystość odpustowa w naszej bazylice. Msze św. w tym dniu o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.30. O godz. 12.00 nabożeństwo „Godzina Łaski”. Na Mszy św. o godz. 16.00 odbędzie się błogosławieństwo medalików dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. i spotkanie z rodzicami.

  1. W przyszłą niedzielę (11.12):

– Rozpoczniemy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

XVI Misyjny Jarmark z Aniołami na dziedzińcu sanktuaryjnym. Zebrane środki zostaną przekazane na pomoc Ukrainie. Podczas Jarmarku będzie również zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy takich jak: cieple ubrania zimowe i termiczne, żywność długoterminowa, konserwy, batony energetyczne oraz koce, śpiwory i karimaty.

Z racji Jarmarku spotkanie grupy AA odbędzie się w sali przy furcie.

Składka inwestycyjna będzie przeznaczona na projekt wymiany głównych drzwi wejściowych do bazyliki.

  1. W dalszym ciągu przyjmujemy wiernych do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu przy naszej bazylice. Chętne osoby do ofiarowania jednej godziny tygodniowo Jezusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie w kaplicy adoracji prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
  2. Informujemy, że rozpoczynamy rezerwację miejsc na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony w przyszłym roku. Liczba miejsc jest ograniczona. Szczegóły wyjazdu dla zainteresowanych u o. Pawła.
  3. Dziś jeszcze: 

– Na zakończenie każdej Mszy św. błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny.

– Msza św. z udziałem rolników i pszczelarzy o godz. 14.00.

– Nieszpory w bazylice o godz. 17.30.

  1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, świece „Caritas” i opłatek na stół wigilijny.
  2. Pomódlmy się w intencji V Synodu Diecezji Tarnowskiej.
  3. Teraz nastąpi błogosławieństwo opłatków, a na cały tydzień adwentowego czuwania z Maryją na przyjście Pana, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.