OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Adwentu, która w Kościele Katolickim nazywana jest „Gaudete”, czyli Niedziela Radości. Z rodnością witamy w naszej parafii o. Sergiusza Hanczara, misjonarza, redemptorystę z Ukrainy, obecnie studiującego dziennikarstwo w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Ojcu Siergiejowi dziękujemy za jego posługę Słowa.
  2. W tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

– Rozpoczynamy dzisiaj kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Modląc się za małżeństwa i rodziny możemy zyskać łaskę odpustu.

Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy – we wtorek. Jest to również dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.

Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła – w środę.

Spotkanie modlitewno-formacyjne Kręgu Rodzin – w czwartek o godz. 18.30.

Rozpoczęcie Nowenny do Dzieciątka Jezus – w piątek. Broszury z Nowenną są do zabrania przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. Zachęcamy, aby rodzice z dziećmi podjęli Nowennę w swoich domach. W związku z Nowenną błogosławieństwo figurek Dzieciątka Jezus odbędzie się w czwartek podczas rorat. Przynosimy wtedy figurki do pobłogosławienia. Można je też nabyć w zakrystii. 

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem w Tuchowie zaprasza mieszkańców Tuchowa i okolic na prelekcję pt. „Łowczówek słowem malowany”, podczas której przedstawione zostaną wybrane biogramy legionistów, umundurowanie i wyposażenie żołnierza austriackiego i legionisty, a także możliwe będzie zwiedzanie Szkolnej Sali Pamięci. Spotkanie odbędzie się w budynku szkoły w piątek o godz. 17.00.

– Różaniec prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej – w piątek po Mszy św. wieczornej na dróżkach.

Czuwanie młodzieżowe w ramach „Drogi wewnętrznej” o pokój i zakończenie wojny na Ukrainie – w piątek, rozpoczęcie o godz. 18.30. Zapraszamy młodzież, a zwłaszcza przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Wtedy też przyjmiemy Betlejemskie Światło Pokoju od 10-tej drużyny harcerskiej Młody Las z Bistuszowej i zabierzemy je do swoich domów, by zapłonęło na wigilijnym stole. Przynosimy więc świece. O godz. 21.00 Apel, następnie Droga krzyżowa i 4 części różańca świętego. Czuwanie potrwa do godz. 24.00.

  1. W przyszłą niedzielę (18.12):

– Z racji trzeciej niedzieli miesiąca Dzień skupienia dla narzeczonych. 

– Msza św. dziękczynna w intencji organisty p. Jana Gładysza za ponad 40 lat posługi organisty w naszej parafii i w sanktuarium – na sumie.

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00 i spotkanie w sali parafialnej.

– Msza św. z udziałem RSPM-u w intencji misji o godz. 18.30.

– Młodzież oazowa będzie rozprowadzała pierniki świąteczne. Dochód będzie przeznaczony na wyjazd formacyjny podczas ferii.

  1. Trwajmy nadal w adwentowym czuwaniu na przyjście Pana Jezusa przez udział w roratach o godz. 18.30 i w realizacji naszych adwentowych postanowień.
  2. Dzisiaj jeszcze: 

– Po Mszach świętych zapraszamy wszystkich wiernych na Misyjny Jarmark z Aniołami na placu sanktuaryjnym.

Nieszpory w bazylice o godz. 17.30.

Dziękujemy za składkę inwestycyjną, która będzie przeznaczona na projekt wymiany głównych drzwi wejściowych do bazyliki. Przy kaplicy Krzyża Świętego możemy zobaczyć projekt drzwi. 

  1. Po dwóch latach pandemii wizytę duszpasterską, czyli kolędę rozpoczniemy tradycyjnie po świętach Bożego Narodzenia, czyli od wtorku – 27.12. Szczegółowy plan kolędy znajdziemy na stronie internetowej parafii, na plakacie w gablocie parafialnej, a za tydzień w świątecznym numerze „Chorągwi Maryi”.
  2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka, świece „Caritas” i opłatek na stół wigilijny.
  3. Pomódlmy się wspólnie w intencji V Synodu naszej diecezji.
  4. Na radosne przeżywanie III Niedzieli Adwentu i dalsze owocne czuwanie na przyjście Pana Jezusa przyjmijcie Boże błogosławieństwo.