OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy dzisiaj ostatnią Niedzielę Adwentu.
 2. Przed nami ostatni tydzień adwentowego czuwania.Podsumowanie Rorat z udziałem dzieci w piątek o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy.
 3. W związku ze zbliżającymi się świętami spowiedź przedświąteczna dla parafian w środę (21.12) od godz. 6.00 do 12.00 i od 15.00 do 19.00. Spowiedź dla przyjeżdżających na święta w czwartek i w piątek od godz. 6.00 do 19.00 oraz w Wigilię od godz. 6.00 do 12.00. 
 4. Paczki świąteczne dla uboższych rodzin z naszej parafii i seniorów będą rozdawane we wtorek (20.12), w pokoju Caritas, od godz. 11.00 do 12.00 i w Karwodrzy w Remizie Strażackiej, od godz. 13.00 do 14.00. 
 5. Dziękujemy wszystkim anonimowym ofiarodawcom i darczyńcom za dar serca złożony w czasie Adwentu dla najuboższych w parafii, zarówno za dary żywnościowe składane w sklepie „Spar”, jak i ofiary pieniężne wrzucane do skarbonki przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. Wszystkich dobroczyńców zapraszamy na Eucharystię w ich intencji podczas Pasterki o godz. 24.00.
 6. W sobotę przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Zapraszamy na Pasterkę o godz. 22.00 lub 24.00. Ofiary zebrane na tacę z Mszy św. pasterskich będą przeznaczone tradycyjnie na Fundusz Obrony Życia.
 7. W czasie tegorocznej wizyty duszpasterskiej odwiedzą nasze domy Kolędnicy Misyjni w ramach akcji Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. W tym roku będą zbierać dobrowolne datki na dzieci z Papui-Nowej Gwinei. Bardzo prosimy o życzliwe przyjęcie kolędników.
 8. Tradycyjnie przed świętami na dziedzińcu przed kaplicą polową wystawione jest sianko na stół wigilijny, które można sobie zabrać wychodząc z kościoła.
 9. Informujemy wiernych, że w najbliższym czasie będą odprawione Msze św. w następujących intencjach: mieszkańców ulic: Dalekiej, Strzeleckiej i Wołowej na pasterce o godz. 22.00; mieszkańców Kielanowic w Boże Narodzenie i w Nowy Rok na sumie o godz. 10.30; w intencji Róż: św. Elżbiety i św. Stanisława w ostatni dzień roku o godz. 17.00; w intencji Róż: św. Łucji, św. Jadwigi i św. Piotra w Nowy Rok o godz. 7.30. Wyjątkowo wtedy będzie zmiana tajemnic Żywego Różańca – w pierwszą niedzielę stycznia, po Mszy św. o godz. 7.30. 
 10. Przy kaplicy Krzyża Świętego możemy zobaczyć projekt głównych drzwi wejściowych do bazyliki, które zamierzamy wymienić w obecnie przeżywanym roku pracy duszpasterskiej w Polsce pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Inwestycja ta jest kosztowna. W zakrystii i w kaplicy Matki Bożej „od oczu” znajdują się cegiełki na ten cel z podanym numerem konta. Już teraz dziękujemy wszystkim wiernym, którym zależy na pięknie naszego sanktuarium. 
 11. W minionym tygodniu Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” otrzymało wyróżnienie w konkursie o Nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego pt. „KRYSZTAŁY SOLI” dla najlepszych małopolskich organizacji pozarządowych w podziękowaniu za wieloletnią pracę na rzecz osób z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną oraz ich rodzin. Gratulujemy tego wyróżnienia i życzymy Bożego błogosławieństwa w dalszej pracy, zwłaszcza przy budowie nowego domu dla Nadziei.
 12. Centrum Zdrowia Tuchów informuje, iż od stycznia 2023 r. rozpoczyna realizację świadczeń w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Siedliskach k. Tuchowa. Placówka zapewnia całodobową opiekę pielęgniarską, medyczną, lekarską i psychologiczną nad pacjentem jak i jego rodziną. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Centrum Zdrowia Tuchów i na tablicy ogłoszeń.
 13. W zakrystii do nabycia prasa katolicka i opłatki na stół wigilijny. 
 14. Ukazał się świąteczny numer biuletynu „Chorągiew Maryi”, który znajduje się przy ołtarzach bocznych. Dziękuję Redakcji za przygotowanie interesującego, świątecznego numeru i wszystkim Czytelnikom za ofiarę składaną na pokrycie kosztów druku, które wynoszą 6 zł. za egzemplarz. Zachęcamy do jego nabywania.
 15. Dzisiaj jeszcze

– Dzień skupienia dla narzeczonych. 

– Msza św. dziękczynna w intencji organisty p. Jana Gładysza za posługę organisty w naszej parafii i w sanktuarium – na sumie.

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00.

– Nieszpory o godz. 17.30 w bazylice.

– Msza św. z udziałem RSPM-u w intencji misji o godz. 18.30.

– Młodzież oazowa rozprowadza po mszach pierniki świąteczne.

 1. Na radosne przeżywanie ostatniej Niedzieli Adwentu i zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego przyjmijcie Boże błogosławieństwo.