OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Wszystkim naszym Drogim Parafianom, Gościom i Pielgrzymom przybyłym do sanktuarium składamy najlepsze życzenia bożonarodzeniowe. W roku, który przeżywamy pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy” życzymy, aby Nowonarodzony Jezus ożywił Waszą wiarę w Kościół, do którego należymy od momentu chrztu świętego. Niech każdy i każda czuje się kochanym dzieckiem Bożym i przeżywa swoje życiowe powołanie w przyjaźni z Chrystusem. Jako wspólnota tuchowskiego klasztoru życzymy zdrowia oraz radosnego i pełnego pokoju przeżywania świąt w gronie rodzinnym i z bliskimi. 
 2. Moim Współbraciom dziękuję za trud i wytężoną pracę podczas spowiedzi przedświątecznej, która owocuje radością Waszych serc pojednanych z Bogiem i bliźnimi.
 3. Dziś jeszcze zapraszamy na ostatnie w tym roku Nieszpory o godz. 17.30.
 4. Jutro, drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, a zarazem Święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę w dniu jutrzejszym przeznaczone są na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 5. W tym tygodniu będziemy przeżywać: 

– we wtorek święto Jana Apostoła i Ewangelisty; poświęcenie wina ku czci św. Jana;

– w środę święto Świętych Młodzianków Męczenników;

– w piątek święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to również dzień jubileuszy małżeńskich. Zapraszamy małżonków obchodzących w tym roku jubileusze zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego na Eucharystię o godz. 18.30, podczas której nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. 

– w sobotę zakończenie 2022 roku. Serdecznie zapraszamy wiernych na Eucharystię o godz. 17.00 podsumowującą stary rok i wyśpiewanie dziękczynnego „Te Deum”. W wieczór sylwestrowy zapraszamy również na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 23.00, a po niej o północy będzie sprawowana Msza św. Noworoczna.

 1. W przyszłą niedzielę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, a zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca. 
 2. Wizyta duszpasterska, czyli kolęda rozpocznie się we wtorek 27 grudnia o godz. 9.00. Szczegółowy plan kolędy znajdziemy w „Chorągwi Maryi”, która jest wyłożona przy ołtarzach bocznych.
 3. Podczas kolędy składacie dary swoich serc. Ofiary, które przekażecie kapłanom, zostaną przeznaczone na wymianę głównych drzwi do bazyliki. Już dziś serdecznie dziękujemy Wam za zrozumienie tej potrzeby. 
 4. Na kolędę idą z kapłanem ministranci. Tradycyjnie za swoją posługę otrzymują oni drobne ofiary, które prosimy o wrzucenie do puszki, którą będą mieć ze sobą jak w poprzednie lata. Dziękujemy również za te dary, które przeznaczone są dla ministrantów.
 5. Kolędnicy Misyjni odwiedzą nasze domy w czasie kolędy od godz. 10.00 w ramach akcji Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. W tym roku będą zbierać dobrowolne datki na dzieci z Papui-Nowej Gwinei. Bardzo prosimy o życzliwe przyjęcie kolędników.
 6. Szczególnie w okresie świąt Bożego Narodzenia serdecznie zapraszamy parafian, pielgrzymów i gości do odwiedzenia ruchomej szopki, która jest ciągle unowocześniana. Warto ją zobaczyć. Szopka jest otwarta od godz. 9.00 do 15.00. Zapraszamy także do szopki, która znajduje się w kaplicy polowej na dziedzińcu.
 7. Już dziś pragniemy zaprosić wszystkich wiernych na VI Tuchowski Orszak Trzech Króli 6 stycznia 2023 r.
 8. W ostatnim tygodniu zmarł z naszej parafii Leopold Nowak, l. 89, zam. przy ul. Wołowej. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…
 9. Na radosne przeżywanie Świąt Narodzenia Pańskiego przyjmijcie Boże błogosławieństwo.