OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy 2 niedzielę zwykłą. 
  2. W tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

– Modlitwa różańcowa na dróżkach prowadzona przez członków Rycerstwa Niepokalanej – w poniedziałek, z racji 16-go dnia miesiąca. 

– Wspomnienie św. Antoniego, opata – we wtorek.

– Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który rozpocznie się w środę.

– Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara bpa, świadka koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Tuchowskiej – w czwartek.

– Czuwanie młodzieży w ramach „Drogi wewnętrznej” – w piątek. Tym razem tematem rozważań będzie relacja młodzieży z seniorami; konferencję poprowadzi o. prof. Stanisław Bafia, redemptorysta z naszego klasztoru. Rozpoczęcie o godz. 18.30 w bazylice. Zapraszamy.

– Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy – w sobotę. Jest to zarazem Dzień Babci, a w niedzielę Dzień Dziadka.

  1. Za tydzień (22.01) będziemy przeżywać Niedzielę Słowa Bożego.
  2. W nowym roku pracy duszpasterskiej skupionej wokół wiary w Kościół Chrystusowy rozpoczęliśmy nowy cykl kazań nowennowych. W związku ze zbliżającą się Renowacją Misji Świętych zachęcamy parafian do pogłębienia swej wiary i liczniejszego udziału w Nieustannej Nowennie.
  3. Pomocą w ożywieniu wiary jest również możliwość podjęcia osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu. W dalszym ciągu przyjmujemy nowe osoby do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu z parafii i spoza. Wszystkich, którzy pragną ofiarować Jezusowi jedną godzinę tygodniowo na modlitwę w kaplicy adoracji, zapraszamy do zapisywania się w zakrystii.
  4. Dziś jeszcze: 

– Dzień skupienia dla narzeczonych.

– Msza św. prymicyjna o. Sławomira Wardzały, redemptorysty  – na sumie.

– Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 12.00 i spotkanie z rodzicami w sali parafialnej.

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00, a po niej jasełka i spotkanie opłatkowe.

– Msza św. z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji w intencji dobroczyńców, uczestników i organizatorów XVI Misyjnego Jarmarku z Aniołami o godz. 16.00.

– Koncert kolęd w wykonaniu Sanktuaryjnego Chóru Mieszanego i chóru „Magnificat” z Ludźmierza” po Eucharystii o godz. 16.00.

– Zapraszamy po Mszy św. do odwiedzenia ruchomej szopki, jak również szopki w kaplicy na dziedzińcu.

  1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania.
  2. 2 stycznia br. zmarła z naszej parafii + Stefania Gut, w setnym roku życia, zam. przy ul. Nadziei. Jej pogrzeb odbył się w Gromniku, a w minionym tygodniu zmarła + Anastasiia Horlaieva, l. 85, mieszkanka naszego hoteliku, pochodząca z Ukrainy. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00 w bazylice. Liturgii prawosławnej będzie przewodniczył proboszcz ks. mitrat dr Roman Dubec z cerkwi katedralnej w Gorlicach. Po liturgii zmarła zostanie pochowana na tuchowskim cmentarzu. Wczoraj zmarł + Izydor Głaz, l. 70, zam. w Bistuszowej. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00 w bazylice. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…
  3. Na cały nowy tydzień pracy przyjmijcie Boże błogosławieństwo.