OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy 3. niedzielę zwykłą i zarazem Niedzielę Słowa Bożego.
  2. W liturgii tego tygodnia będziemy wspominać:

Św. Franciszka Salezego, bpa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy i katolickiej prasy – we wtorek. Przy tej okazji zachęcamy wiernych do czytania prasy katolickiej i umacniania swej wiary.

Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła – w środę. We wspólnocie parafialnej swoje imieniny obchodzi o. Paweł Zyskowski, nasz duszpasterz i katecheta. Zapraszamy wiernych na wieczorną Eucharystię i do wspólnej modlitwy w intencji solenizanta.

Świętych Tymoteusza i Tytusa biskupów – w czwartek.

Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła – w sobotę.

  1. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia: 

Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja – w czwartek, po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej na dróżkach.

Odwiedziny chorych z posługa sakramentalną – wyjątkowo w piątek od godz. 8.30. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii.

  1. W przyszłą niedzielę (29.01), będziemy obchodzić Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie. Z tej okazji można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie katedry tarnowskiej i pobożne odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę.
  2. Z racji ostatniej niedzieli miesiąca, Msza św. o godz. 7.30 będzie sprawowana w intencji następujących Róż: św. Stanisława, św. Brata Alberta i bł. Jolanty, a po niej zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  3. Zapraszamy na Rodzinne kolędowanie w sanktuarium i Dzień Babci i Dziadka, w przyszłą niedzielę. O godz. 14.00 Msza św., następnie w sali pielgrzyma wystąpią dzieci z tuchowskich przedszkoli i zespoły. Szczegóły zaproszenia na plakacie i na stronie internetowej parafii.
  4. Prezes Stowarzyszenia „Nadzieja”, Marian Gut, zwraca się z prośbą o wsparcie działalności Stowarzyszenia „Nadzieja” przez wpłaty 1,5 % podatku dochodowego w 2023 roku. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wpłaty 1% w ubiegłym roku i w poprzednich latach. Stowarzyszenie prowadzi obecnie budowę ośrodka. Wdzięczni za pomoc prosimy o wsparcie także w bieżącym roku. 
  5. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Są już gromnice, m.in. z naturalnego pszczelego wosku, na Święto Ofiarowania Pańskiego w dniu 2. lutego.
  6. Dzisiaj jeszcze:

– Sołtys Karwodrzy zaprasza na Zebranie Wiejskie o godz. 15.00 w sali Domu Strażaka w Karwodrzy.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

  1. Na trwający Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan przyjmijcie Boże błogosławieństwo.