OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy 4. niedzielę zwykłą i zarazem 70. Światowy Dzień Chorych na Trąd. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych chorych.
  2. W tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera – we wtorek.

Święto Ofiarowania Pańskiego i zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – w czwartek 2 lutego. Diecezjalne obchody tego dnia rozpoczną się w naszym sanktuarium w środę 1 lutego o godz. 16.30 uroczystymi Nieszporami pod przewodnictwem Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza. W Święto Ofiarowania Pańskiego Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.30. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na zakony klauzurowe.

I Czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30, Mszę św. o godz. 18.30 w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących przy naszej parafii.

I Piątek miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30, o godz. 17.00 Msza św. W tym dniu przypada także Wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, orędownika w chorobach gardła. 

I Sobota miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót wynagradzające za grzechy i zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi od godz. 17.30. Po Mszy św. modlitwa różańcowa na dróżkach.

  1. W przyszłą I Niedzielę miesiąca:Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.
  2. Wyrażamy radość i gratulacje Ochotniczej Straży Pożarnej z Karwodrzy, która została wyróżniona i uhonorowana statuetką „Melaniusz”, w miniony czwartek, za niesienie bezinteresownej pomocy i zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcomgminy Tuchów w sytuacji zagrożenia ich życia i dobytku. Ze strony klasztoru pragniemy również serdecznie podziękować straży z Karwodrzy za niesioną pomoc przy rozładunku towarów dla Ukrainy. Od listopada do dziś przez nasze Redemptorystowskie Centrum Pomocy dla Ukrainy zostało przekazane 25 ton potrzebnych środków. W dalszym ciągu można składać na furcie klasztornej: żywotność, środki higieniczne i chemiczne. Za dotychczasową wszelaką pomoc okazywaną ofiarom wojny w Ukrainie wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania oraz umacniania swojej wiary i wiedzy religijnej. Są jeszcze gromnice na Święto Ofiarowania Pańskiego.
  4. Dzisiaj jeszcze:

– Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

– Rodzinne kolędowanie w sanktuarium oraz Dzień Babci i Dziadka, rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

– Do północy można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie katedry tarnowskiej i pobożne odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę z racji Święta Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

  1. Na rozpoczęte ferie zimowe, a także na wypełnianie naszych zadań przyjmijcie Boże błogosławieństwo.