1. Przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. W parafii podsumowujemy wizytę duszpasterską, czyli kolędę.
  2. W tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

– Msza św. żałobna z hymnem „Te Deum” za śp. Benedykta XVI w naszej bazylice – w poniedziałek o godz. 18.30.

– Spotkanie redakcji Chorągiew Maryi w poniedziałek po Mszy św. wieczornej. Mile widziane nowe osoby do współredagowania biuletynu parafialno-sanktuaryjnego.

– Wspomnienie liturgiczne bł. Piotra Dondersa, redemptorysty w sobotę.

– Spotkanie opłatkowe grupy 24. św. Klemensa, Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę – w sobotę. Rozpocznie się ono Mszą św. o godz. 16.00, potem spotkanie w Jadalni pielgrzyma. Serdecznie zapraszamy wszystkich pielgrzymów.

1. W rozpoczętym Nowym Roku zapraszamy do udziału w stałych nabożeństwach, takich jak:

– Codzienna adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. o godz. 8.00 do wieczornego nabożeństwa.

– Codzienna Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00 w kaplicy adoracji prowadzona przez przedstawicieli grup oraz rejonów i ulic naszej parafii.

– Codzienna modlitwa różańcowa na dróżkach maryjnych o godz. 19.15.

– Nabożeństwo do św. Gerarda Majelli, w każdy wtorek o godz. 18.00 przy relikwiach św. Gerarda, patrona matek.

– Modlitwa różańcowa w intencji rodzin, w każdą środę o godz. 17.20.

– Nieustanna Nowenna, a po niej Msza św. w intencjach zbiorowych, w każdą środę o godz. 18.00.

– Adoracja czcicieli NSPJ, w każdy czwartek o godz. 17.30.

1. W przyszłą niedzielę (15.01):

– Dzień skupienia dla narzeczonych z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Od godz. 8.30 możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. O godz. 9.00 Msza św., po niej adoracja Najśw. Sakramentu w kaplicy adoracji, a następnie konferencje w sali parafialnej.

– Msza św. prymicyjna o. Sławomira Wardzały, redemptorysty  – na sumie.

– Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św., w sali parafialnej po Mszy św. o godz. 12.00.

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00 i spotkanie.

– Msza św. z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji w intencji dobroczyńców, uczestników i organizatorów XVI Misyjnego Jarmarku z Aniołami o godz. 16.00.

1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.
  2. Dziś jeszcze zapraszamy:

–  po Mszy św. do odwiedzenia ruchomej szopki, jak również szopki w kaplicy na dziedzińcu;

– na Koncert kolęd w wykonaniu Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej po Eucharystii o godz. 16.00.

1. W ostatnim tygodniu zmarł z naszej parafii: Piotr Ciężkowski, lat 54, zam. przy ul. Bpa Wałęgi. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 12.00 w bazylice. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…
  2. Na czas nowego tygodnia i dawania świadectwa wiary, którą przyjęliśmy podczas chrztu św., przyjmijcie Boże błogosławieństwo.