OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i zarazem 56. Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
  2. Na początku Nowego Roku składamy sobie najlepsze życzenia. Jako duszpasterze parafii i rodzina zakonna, życzymy wszystkim wiernym parafianom, gościom i pielgrzymom sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, abyśmy w każdym dniu Nowego Roku doświadczali Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Tuchowskiej. Niech wydarzenia, które nas czekają sprawią, abyśmy stawali się coraz lepszymi dla drugich. Niech wszyscy doświadczają daru Bożego pokoju i o niego się troszczą.
  3. Dziękujemy wszystkim parafianom za przyjęcie do domu kapłana z wizytą duszpasterską i kolędników misyjnych. Podsumowanie kolędy będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę (8.01). Do tego czasu będzie trwała kolęda uzupełniająca dla tych, którzy nie mogli przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie. Bardzo prosimy o zgłoszenie kolędy w zakrystii.
  4. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia: 

Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła – w poniedziałek.

– I Czwartek miesiąca i wspomnienie św. Jana Neumanna, biskupa, redemptorysty. Msza św. o godz. 18.30 w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących przy naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie dla ministrantów.

– I Piątek miesiąca. Przypada w tym dniu Uroczystość Objawienia Pańskiego (tradycyjnie Trzech Króli). Na sumie błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody. Kredą wypisujemy na drzwiach naszych domów i mieszkań inicjały Mędrców (K+M+B 2023) na znak przyjęcia, jak oni, wiary w Syna Bożego. Jest to również Misyjny Dzień Dzieci. Składka z Trzech Króli będzie przeznaczona na dzieła misyjne. W związku z uroczystością ojcowie udadzą się do chorych w ostatni piątek stycznia (27.01).

– W piątek odbędzie się VI Tuchowski Orszak Trzech Króli, którego hasłem są słowa: Niechaj prowadzi nas gwiazda. Orszak rozpocznie się o godz. 10.00 Mszą św. w kościele św. Jakuba, a zakończy ok. godz. 13.00 na dziedzińcu sanktuaryjnym. Serdecznie zapraszamy mieszkańców Tuchowa i okolic do licznego udziału w tym wydarzeniu w orszakowych kolorach: czerwonym, niebieskim i zielonym. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.

I Sobota miesiąca. Zapraszamy wiernych do udziału w wieczornym nabożeństwie wynagradzającym za grzechy i zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 17.30 Adoracja Najśw. Sakramentu, po niej Msza św. o godz. 18.30 i modlitwa różańcowa na dróżkach.

– W sobotę również (7.01), w sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, będą miały miejsce święcenia kapłańskie o. Sławomira Wardzały, redemptorysty, który swoją misyjną formację odbywał w Argentynie i w Boliwii. Sakramentu święceń udzieli ks. bp Leszek Leszkiewicz, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej, o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy wiernych do udziału i modlitwy za przyszłego prezbitera.

  1. Za tydzień (8.01) przypada Niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Z racji drugiej niedzieli miesiąca taca inwestycyjna będzie przeznaczona na nowe drzwi do bazyliki.
  2. W okresie Bożego Narodzenia zapraszamy na koncerty kolęd w naszej bazylice w wykonaniu Sanktuaryjnej Orkiestry Dętej w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 i Sanktuaryjnego Chóru w kolejną niedzielę (15.01). 
  3. W okresie świąt Bożego Narodzenia serdecznie zapraszamy parafian, pielgrzymów i gości do odwiedzenia ruchomej szopki, jak również szopki, która znajduje się w kaplicy polowej.
  4. Dziś jeszcze:

– Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

  1. Wczoraj zmarł papież Benedykt XVI w wieku 95 l., a w naszej parafii: Paweł Rogoziński, l. 51, zam. przy ul. Owocowej. Jego pogrzeb odbył się w Burzynie. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczny odpoczynek… (komunikat o śmierci papieża Benedykta XVI).
  2. Na radość przeżywania pierwszych dni Nowego 2023 Roku przyjmijcie Boże błogosławieństwo.