OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy 5. niedzielę zwykłą.
  2. W tygodniu będziemy wspominać w liturgii:

Św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników – jutro.

Św. Scholastykę dziewicę – w czwartek. 

Najświętszą Maryję Pannę z Lourdes – w sobotę. Jest to również 31. Światowy Dzień Chorego pod hasłem: „Miej o nim staranie – Współczucie jako synodalna realizacja uzdrowienia”. Zapraszamy na specjalną Mszę św. dla osób chorych i starszych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia o godz. 11.00. Jak co roku prosimy opiekunów tych osób o pomoc w przywiezieniu ich do kościoła, aby mogli przyjąć sakramenty święte. Kapłani będą służyć w konfesjonale już od godz. 10.30. W tym czasie będzie prowadzona modlitwa różańcowa.

  1. Burmistrz Tuchowa, Dom Kultury w Tuchowie, Przewodniczący Rady Osiedla Tuchów – Prawobrzeżny i Radni osiedlowi zapraszają na otwarcie i błogosławieństwo Świetlicy „Zielony Domek” przy ul. Tarnowskiej 28 w Tuchowie (obok sklepu ogrodniczego), w sobotę (11.02) o godz. 10.00. Po otwarciu świetlicy odbędzie się spotkanie Burmistrza Tuchowa z mieszkańcami Osiedla Tuchów – Prawobrzeżny.
  2. W przyszłą niedzielę czekają nas następujące wydarzenia:

– Msza św. dziękczynna z okazji 40-lecia posługi zakrystiana Brata Rafała na sumie, o godz. 10.30.

– Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 12.00 i spotkanie z rodzicami w sali parafialnej.

– W Centrum Dydaktyczno – Oświatowym w Kielanowicach, przy ul. Ryglickiej 90, odbędzie się spotkanie Burmistrza Tuchowa z mieszkańcami Osiedla Kielanowice o godz. 16.00.

– Z racji drugiej niedzieli miesiąca, taca inwestycyjna będzie przeznaczona na sfinansowanie wymiany głównych drzwi do bazyliki. 

  1. Zapraszamy Radę Parafialną na spotkanie w środę 15 lutego po Mszy św. wieczornej.
  2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania oraz pogłębiania swej wiedzy religijnej i wiary. 
  3. Dzisiaj jeszcze:

– Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.

  1. Na drugi tydzień ferii zimowych i pełnienie woli Bożej przyjmijcie Boże błogosławieństwo.