OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy 6. niedzielę zwykłą.
 2. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone dziś na tacę, które będą przeznaczone na wymianę głównych drzwi bazyliki. 
 3. Mając na uwadze Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski dziś, po każdej Mszy św., przedstawiciele Caritas zbierają do puszek ofiary na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i w Syrii. Za tę solidarność składamy serdeczne Bóg zapłać. 
 4. W tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Święto świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – patronów Europy – we wtorek.

Spotkanie Rady Parafialnej po Mszy św. wieczornej – w środę.

Spotkania formacyjne kandydatów do bierzmowania z klasy VIII – w środę i w czwartek po Mszy świętej wieczornej.

– Modlitwa różańcowa na dróżkach prowadzona przez członków Rycerstwa Niepokalanej – w czwartek.

– Czuwanie młodzieży w ramach cyklu „Droga wewnętrzna” – w piątek o godz. 19.30 w bazylice. 

 1. W przyszłą niedzielę (19.02), z racji trzeciej niedzieli miesiąca:

– Dzień skupienia dla narzeczonych. 

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00 i po niej spotkanie. 

– Zapraszamy wszystkich wiernych na nabożeństwo czterdziestogodzinne, które rozpoczniemy w parafii wspólną adoracją po Mszy św. o godz. 16.00 w bazylice. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej i na stronie internetowej.

– Msza św. z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji o godz. 18.30.

 1. Już za dwa tygodnie w naszej parafii będziemy przeżywać Renowację Misji Świętych, którą poprowadzi o. Ireneusz Homoncik, redemptorysta, misjonarz z Głogowa. Program renowacji znajdziemy na stronie internetowej parafii, a za tydzień również w biuletynie Chorągiew Maryi i na ulotkach. Tak zaplanujmy swoje zajęcia, abyśmy mogli licznie uczestniczyć w tej duchowej odnowie naszej parafii. 
 2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. 
 3. Dzisiaj jeszcze:

– Msza św. dziękczynna z okazji 40-lecia posługi zakrystiana Brata Rafała na sumie, o godz. 10.30.

– Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 12.00 i spotkanie z rodzicami w sali parafialnej.

– Spotkanie Burmistrza Tuchowa z mieszkańcami Osiedla Kielanowice o godz. 16.00 w Centrum Dydaktyczno – Oświatowym w Kielanowicach.

– Spotkanie grupy Anonimowych Alkoholików  „Iskra” o godz. 17.00 w sali Betania.

Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

 1. Od 2 lutego w szpitalu w Tarnowie, na oddziale intensywnej terapii znajduje się O. Kazimierz Piotrowski z naszego klasztoru. Jego stan jest bardzo ciężki, ale stabilny. Oddycha za pomocą respiratora.Polecajmy o. Kazimierza w naszych modlitwach przez orędownictwo Czcigodnego Sługi Bożego o. Barnarda Łubieńskiego. Obrazki z modlitwą znajdują się w kaplicy Matki Bożej „od oczu”.
 2. W ostatnim tygodniu zmarła Maria Iwaniec, l. 96, zam. przy ul. Ryglickiej. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…
 3. Na nowy tydzień, powrót do szkoły [o feriach i pełnienie woli Bożej, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.