OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy I niedzielę Wielkiego Postu, a w naszej parafii witamy o. Ireneusza Homoncika, misjonarza, redemptorystę z Głogowa, który poprowadzi Renowację Misji Świętych. Zaplanujmy tak swoje zajęcia do czwartku, aby wziąć udział w tym szczególnym czasie duchowej odnowy.
 2. W tym tygodniu będziemy przeżywać w liturgii:

I Czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.30 oraz Mszę św. w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących w naszej parafii. Po Mszy św. spotkanie ministrantów i lektorów. 

I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych od godz. 8.30. Od godz. 16.30 możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania, o godz. 17.00 Nabożeństwo Drogi krzyżowej zakończone obrzędem Komunii św. 

I Sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające za zniewagi i obelgi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi rozpocznie się o godz. 17.30 Adoracją Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.30 Msza św., a po niej różaniec na dróżkach. W tym dniu obchodzimy również święto św. Kazimierza, królewicza.

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych takich jak: Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.00z udziałem dzieci i o godz. 17.45 z udziałem młodzieży; Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00 oraz w śpiewie Godzinek ku czci Matki Bożej Bolesnej w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 7.00; oraz w innych nabożeństwach sprawowanych w naszym sanktuarium. 
 2. W przyszłą niedzielę (5.03): 

– Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami pod hasłem: „Z misjonarzami budujemy Kościół”. Z tej racji zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes”. Jako wyraz wdzięczności za wszystkich, którzy duchowo i materialnie wspierają naszych misjonarzy i misjonarki pracujących na misjach, zostanie odprawiona Msza św. w bazylice na sumie.

– Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.

 1. Zachęcamy wiernych do składania produktów spożywczych dokosza Caritas dla ubogich w sklepie SPAR oraz ofiar do skarbonki wystawionej przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. 
 2. S. Efraima i o. Tomasz bardzo serdecznie zapraszają na próbę scholę liturgiczną w najbliższą sobotę (4.03) o godz. 19.00. Gromadzimy się na furcie klasztornej.
 3. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie informuje, że zapisy do klasy pierwszej przyjmowane będą od 27 lutego do 31 marca 2023 r. Zgłoszenia dla uczniów z obwodu szkoły oraz wnioski dla kandydatów spoza obwodu należy pobrać w sekretariacie szkoły  lub ze strony internetowej i złożyć w sekretariacie szkoły w godzinach od 8.00 do 15.00.
 4. Parafia w Zalasowej zaprasza na spotkanie z siostrą Małgorzatą Słomką ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Wincentego a Paulo w środę 1 marca po Mszy św. o godz. 17.00. Tematem spotkania będzie „Jak sobie radzić z bólem i znaleźć siłę, aby w codzienności przeżywać swoje powołanie jako kobiety i matki”. Siostra Małgorzata pracowała 16 lat z kobietami, będąc na misjach w Rosji, od 8 lat organizuje rekolekcje dla kobiet w Piwnicznej Zdroju. 
 5. Starosta Powiatowy Roman Łucarz i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem w Tuchowie zapraszają na program słowno- muzyczny poświęcony Żołnierzom Wyklętym pt.: „Lepiej stojąc umierać, niż klęcząc na kolanach żyć”, połączony z wręczeniem Niezłomnym z Gminy Tuchów medali „W służbie Bogu i Ojczyźnie”, 3 marca (piątek) o godz.17.00 w Domu Kultury w Tuchowie.
 6. W zakrystii do nabycia prasa katolicka.
 7. Dziś jeszcze:

– Śpiew Godzinek ku czci Matki Bożej Bolesnej o godz. 7.00.

– Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7.30.

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

– Przedstawiciele Parafialnej Caritas i młodzież przeprowadzają zbiórkę do puszek na pomoc ofiarom wojny w Ukrainie. Wszystkim włączającym się w tę pomoc składamy serdeczne Bóg zapłać.

 1. Można jeszcze w tym tygodniu podjąć akcję PACZKA DLA UKRAINY. Lista produktów znajduje się w zakrystii. Prosimy je składać na furcie klasztornej.
 2. Na czas Renowacji Misji Świętych i realizacji naszych postanowień wielkopostnych przyjmijcie Boże błogosławieństwo.