OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca – adoracyjną i zarazem Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Dziękujemy braciom klerykom za przygotowanie dzisiejszej katechezy przed mszami oraz wszystkim za ofiary składane do puszek na dziedzińcu na Ogólnopolski Fundusz Misyjny „Ad Gentes” u wolontariuszy RSPM’u oraz kleryków. Za tych, którzy duchowo i materialnie wspierają naszych misjonarzy i misjonarki pracujących na misjach zostanie odprawiona Msza św. dziś na sumie.
  2. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy wiernych do intensywniejszej modlitwy o dar pokoju i udział w:

Koronce do Bożego Miłosierdzia prowadzonej przez przedstawicieli grup naszej parafii oraz członków Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu, codziennie o godz. 15.00 w kaplicy adoracji.

Modlitwie różańcowej, codziennie o godz. 19.15 na dróżkach.

Nabożeństwie do św. Gerarda, we wtorki o godz. 18.00.

Nieustannej Nowennie, w środy o godz. 18.00.

Drodze krzyżowej, w piątki o godz. 17.00 z udziałem dzieci i o godz. 17.45 z udziałem młodzieży. 

  1. Swoje spotkanie formacyjne mają kandydaci do bierzmowania z klasy VIII – w środę i w czwartek po Mszy świętej wieczornej.
  2. W przyszłą niedzielę:

Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 12.00, podczas której dzieci otrzymają pobłogosławione książeczki. Po Mszy św. spotkanie z rodzicami w sali parafialnej.

Taca inwestycyjna będzie przeznaczona na dalsze finansowanie nowych drzwi do bazyliki. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

– Bracia Klerycy będą rozprowadzali po Mszach św. nowy numer biuletynu seminaryjnego „Rodzina Odkupiciela”, za dobrowolną ofiarę. Uzyskane środki zostaną przekazane na budowę ośrodka Stowarzyszenia „Nadzieja” dla osób z niepełnosprawnościami.

  1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Są baranki na stół wielkanocny, paschaliki na liturgię Wigilii Paschalnej, skarbonki na jałmużnę wielkopostną jako dar serca dzieci i rodzin na rzecz uchodźców z Ukrainy, którzy mieszkają w klasztornym hoteliku.Polecamy także śpiewaną Drogę krzyżową „Ślad losu” na płycie CD.
  2. Rada Parafialna razem z wspólnotami i grupami parafialnymi zapraszają do udziału w kiermaszu „Budujemy Dom ze św. Józefem”, który odbędzie się 19 marca – w Niedzielę Radości i zarazem w uroczystość św. Józefa, na dziedzińcu sanktuaryjnym. Po każdej Mszy św. uczestnicy będą mogli nabywać smaczne ciasta i inne artykuły spożywcze i tym samym wesprzeć ostatni etap budowy Domu „Nadziei” im. Dzieciątka Jezus. Dom będzie dla Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja”, oczekiwanym miejscem wspólnego pobytu, rehabilitacji i radości. Wszyscy parafianie mogą się włączyć w pomoc przynosząc ciasta do sali „Betania” w sobotę (18.03) od godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy.
  3. Duszpasterstwo Akademickie „Tratwa” w Tarnowie zaprasza do udziału w bezpłatnym kursie Alfa. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  4. Dziś jeszcze:

– Śpiew Godzinek ku czci Matki Bożej Bolesnej o godz. 7.00.

– Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

  1. W ostatnim tygodniu zmarli z naszej parafii: Józef Rogoziński, l. 64, zam. przy ul. Tarnowskiej. Jego pogrzeb dziś w kaplicy na cmentarzu o godz. 13.00 i Janusz Jamka, l. 63, zam. przy ul. Długiej, tato ks. Tomasza Jamki pracującego w diecezji ColoradoSprings w Stanach Zjednoczonych. Msza św. pogrzebowa będzie sprawowana w poniedziałek o godz. 13.00 w bazylice. Pół godziny wcześniej wprowadzenie i modlitwa różańcowa, zaś pochówekbędzie miał miejsce na cmentarzu w Zborowicach ok. godz. 14.45. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…
  2. A teraz rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu.