OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy 3. niedzielę Wielkiego Postu. W ramach ogłoszeń odczytujemy wiernym Oświadczenie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu w związku z publikacjami dotyczącymi metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły
 2. W tym tygodniu:

Pamiętamy o papieżu Franciszku w 10. rocznicę jego wyboru na Stolicę Piotrową – w poniedziałek.

Przypada święto św. Klemensa Marii Hofbauera, redemptorysty – w środę. Z tej okazji zapraszamy piekarzy i cukierników, którym patronuje św. Klemens, na Mszę św. sprawowaną w ich intencji o godz. 18.30, podczas której poświęcimy tzw. „chleb świętego Klemensa” i rozdamy go wiernym.

Swoje spotkanie formacyjne mają kandydaci do bierzmowania z klasy VIII – w czwartek po Mszy świętej wieczornej.

Młodzież z naszej parafii udaje się na pielgrzymkę do Krościenka z o. Pawłem, z okazji 102. rocznicy urodzin Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego – w sobotę o godz. 9.00. Powrót ok. godz. 18.00. 

 1. W sobotę (11.03) rozpoczęła się w naszej parafii Nowenna przed Uroczystością Świętego Józefa, która w tym roku przypada w poniedziałek 20 marca. Zapraszamy chętnych do bazyliki na godz. 20.30 na krótkie nabożeństwo ku czci św. Józefa. Jedynie w niedziele oraz w piątek zapraszamy na godz. 21.00. Modlitwę tę pragniemy ofiarować za Stowarzyszenie „Nadzieja” w Tuchowie, w intencji budowy ośrodka dla osób z niepełnosprawnościami.
 2. Przypominamy, że nabożeństwo Drogi krzyżowej z udziałem dzieci jest w piątek o godz. 17.00, zaś młodzież zapraszamy, w ramach „drogi wewnętrznej”, na inscenizowaną Drogę krzyżową w wykonaniu młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Tuchowie, po Mszy św. wieczornej o godz. 19.30. Z tej racji nie będzie Drogi krzyżowej o godz. 17.45.
 3. W przyszłą niedzielę:

– Dzień skupienia dla narzeczonych.

– Charytatywny kiermasz „Budujemy Dom ze św. Józefem”. Po każdej Mszy św. uczestnicy będą mogli nabywać ciasta i inne artykuły spożywcze i tym samym wesprzeć budowę Domu „Nadziei”. Ciasta prosimy przynosić do sali „Betania” w sobotę (18.03) od godz. 16.00.

 1. Zachęcamy wiernych do składania produktów spożywczych do kosza dla ubogich w sklepie SPAR oraz ofiar do skarbonki w kościele. 
 2. Widzimy, że wojna na Ukrainie dalej się toczy i nie wiadomo kiedy się skończy. Działające przy klasztorze Redemptorystowskie Centrum Pomocy dla Ukrainy organizuje akcję: „Pomóż godnie przeżyć święta wielkanocne rodzinom na Ukrainie”. Celem akcji jest przekazanie mieszkańcom Ukrainy niezbędnych środków takich jak: artykuły spożywcze (konserwy mięsne i rybne, makarony, kasze, cukier, słodycze), środki czystości, kosmetyki oraz ubrania dla dzieci, kobiet oraz mężczyzn. Produkty te prosimy składać na furcie klasztornej do środy 6 kwietnia br. Będziemy wdzięczni za dostarczenie już posegregowanych rzeczy wg asortymentu. Jednocześnie informujemy, że 16 kwietnia br. zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich ofiarodawców w naszym sanktuarium o godz. 10.30, na którą wszystkich serdecznie zapraszamy.
 3. W zakrystii do nabycia: prasa katolicka, baranki na stół wielkanocny, paschaliki na liturgię Wigilii Paschalnej oraz śpiewana Droga krzyżowa „Ślad losu”.
 4. Dom Kultury w Tuchowie zaprasza na II Salon Poetycko-Muzyczny pt. „Ptak śpiewa o poranku” z okazji 120. rocznicy urodzin Mieczysława Jastruna, który odbędzie się 19 marca o godz. 16.00 w sali widowiskowej Domu Kultury.
 5. Już informujemy, że od 24 marca br. będzie można obejrzeć film pt. „Opiekun”, w kinie „Promień” w Tuchowie, na który wybieramy się w grupie zorganizowanej w czwartek (30.03) o godz. 19.30. 
 6. Dziś jeszcze:

Śpiew Godzinek ku czci Matki Bożej Bolesnej o godz. 7.00.

Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z błogosławieństwem książeczek o godz. 12.00.

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

Bracia klerycy rozprowadzają po Mszy św. biuletyn seminaryjny Rodzina Odkupiciela za dobrowolną ofiarę, która zostanie przekazana na budowę ośrodka Stowarzyszenia „Nadzieja” w Tuchowie.

 1. Dziękujemy za złożone ofiary na tacę inwestycyjną, które zostaną przeznaczone na dalsze finansowanie nowych drzwi do bazyliki. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W ostatnim tygodniu zmarła z naszej parafii Walentyna Borczuch, l. 78, zam. w DPS w Karwodrzy. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…
 3. Na czas realizacji naszych postanowień wielkopostnych przyjmijcie Boże błogosławieństwo.