OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy 4. niedzielę Wielkiego Postu „Laetare”, czyli niedzielę radości, a w parafii charytatywny kiermasz „Budujemy Dom ze św. Józefem”. Po każdej Mszy św. możemy nabywać ciasta i inne artykuły spożywcze i tym samym wesprzeć budowę Domu „Nadziei”.
  2. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

– Przeniesiona z dzisiaj Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP – jutro. Msze św. jak w dzień powszedni.

Imieniny o. proboszcza i Msza św. w jego intencji – w środę po Nowennie o godz. 18.00.

Spotkanie formacyjne Kręgu Rodzin – w piątek po Mszy św. wieczornej.

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – w sobotę. Msze św. w bazylice o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16.00 i 18.30. Z obchodami tego dnia związana jest praktyka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Biskup Tarnowski kieruje Komunikat, w którym zaprasza do podjęcia w tym dniu dzieła Duchowej Adopcji. Centralne uroczystości Dnia Świętości Życia będą miały miejsce w parafii św. Jakuba Starszego Apostoła w Podegrodziu. Msza św. o godz. 18.00 będzie transmitowana przez diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa są wyłożone deklaracje. Zachęcamy wiernych do podjęcia dzieła duchowej adopcji. Wypełnione deklaracje prosimy przynieść w sobotę na liturgię o godz. 18.30, podczas której nastąpi przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

  1. Zapraszamy wiernych na nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 17.00 lub 17.45 oraz inne nabożeństwa sprawowane w naszym sanktuarium.
  2. W przyszłą niedzielę (26.03):

– Msza św. o godz. 7.30 w intencji Róży: św. Elżbiety i św. Józefa, a następnie zmiana tajemnic Żywego Różańca.

  1. Zachęcamy wiernych do składania produktów spożywczych do kosza dla ubogich w sklepie SPAR oraz osobistej jałmużny do skarbonki w kościele przy ołtarzu Serca Pana Jezusa. 
  2. Trwa akcja: „Pomóż godnie przeżyć święta wielkanocne rodzinom na Ukrainie”. Zachęcamy wiernych do składania produktów na furcie klasztornej do środy 6 kwietnia br.
  3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Są jeszcze baranki na stół wielkanocny i paschaliki na liturgię Wigilii Paschalnej.
  4. Duszpasterz Parlamentarzystów i Samorządowców Diecezji Tarnowskiej, ks. dr hab. Jan Bartoszek, informuje, że dzień skupienia dla parlamentarzystów, samorządowców i pracowników administracji samorządowej z terenu Diecezji Tarnowskiej odbędzie się w czwartek 30 marca br. w Bazylice Mniejszej w Nowym Sączu. Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża będzie sprawowana i transmitowana przez radio RDN Małopolskai RDN Nowy Sącz o godz. 14.00. Włączmy się duchowo w to modlitewne spotkanie, polecając wszystkich sprawujących władzę w naszych lokalnych samorządach.
  5. Dziś jeszcze zapraszamy na:

– Śpiew Godzinek ku czci Matki Bożej Bolesnej o godz. 7.00.

– Dzień skupienia dla narzeczonych.

– Mszę św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00.

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

  1. Na czas realizacji naszych postanowień wielkopostnych przyjmijcie Boże błogosławieństwo.