OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy 5. niedzielę Wielkiego Postu, od której dawniej rozpoczynał się okres Męki Pańskiej i zwyczaj zasłaniania krzyży w kościele, które tak pozostaną do liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.
  2. Zapraszamy do udziału w Drodze krzyżowej – w piątki o godz. 17.00, z udziałem dzieci, i o godz. 17.45 z udziałem młodzieży.
  3. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Z racji 27-go dnia miesiąca zapraszamy osoby modlące się na różańcu na dróżkach na Mszę św. – w poniedziałek o godz. 18.30 w ich intencji, a po niej na różaniec na dróżkach.

Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja – wyjątkowo w środę po Mszy św. wieczornej i modlitwie różańcowej na dróżkach w sali Betania.

– Wyjście w grupie zorganizowanej do kina „Promień” w Tuchowie na film „Opiekun” – w czwartek o godz. 19.30.

Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przed świętami – wyjątkowo w ostatni piątek marca od godz. 8.30. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii. 

IV Tuchowska Ekstremalna Droga krzyżowa z Jamnej do Tuchowa – w piątek. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

Ekstremalna Droga Krzyżowa w Piotrkowicach – w piątek o godz. 19.00. Więcej informacji na Facebooku EDK Piotrkowice.

I Sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające za zniewagi i obelgi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi rozpocznie się o godz. 17.30 Adoracją Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.30 Msza św., a po niej różaniec na dróżkach.

  1. Prezes Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja”, Marian Gut, składa serdeczne podziękowanie za dar serca złożony podczas kiermaszu „Budujemy Dom ze św. Józefem”, który odbył się w ubiegłą niedzielę. Zebrano 22.037 złotych. Kwota ta bardzo wspomogła budowę Domu „Nadziei” dla osób z niepełnosprawnościami.
  2. W przyszłą Niedzielę Palmową (2.04):

– Młodzież oazowa będzie rozprowadzała palmy. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na rekolekcje formacyjne w czasie wakacji.

– Burmistrz Tuchowa oraz Dom Kultury zapraszają na tuchowski rynek, gdzie odbędzie się III Tuchowski Kiermasz Wielkanocny. Program kiermaszu znajduje się na plakacie w gablocie parafialnej.

– Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.

  1. Można jeszczeskładać produkty spożywcze do kosza Caritas w sklepie SPAR oraz ofiary do skarbonki w kościele na rzecz ubogich.
  2. W przyszłą niedzielę przypada 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Z tej okazji Biskup Tarnowski kieruje komunikat, w którym dziękuje za wszelkie działania podejmowane przez tarnowskich Diecezjan zarówno w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II, jak i na rzecz promowania ogromnego dziedzictwa, które po sobie pozostawił. Jednocześnie biskup zaprasza do podjęcia szczególnej modlitwy przez orędownictwo św. Jana Pawła II za naszą Ojczyznę. Jako parafia sanktuaryjna podejmujemy to zaproszenie i włączamy się w prowadzone w Polsce w tym czasie różne akcje. Zapraszamy wiernych do modlitwy różańcowej za Ojczyznę na dróżkach maryjnych po Mszy św. o godz. 14.00.
  3. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Są jeszcze baranki na stół wielkanocny.
  4. Dziś jeszcze:

– Śpiew Godzinek ku czci Matki Bożej Bolesnej o godz. 7.00.

– Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7.30.

– IV Karwodrzańska Droga Krzyżowa wokół miejscowości. Start o godz. 15.00 spod firmy „Karmot” w Karwodrzy i tam zakończenie ok. 18.00. Trasa 11 km dróżkami i lasami wokół Karwodrzy. Serdecznie zaprasza Stowarzyszenie Miłośników Karwodrzy.

– Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

  1. Na kolejny tydzień realizacji naszych postanowień wielkopostnych przyjmijcie Boże błogosławieństwo.