Przeżywamy Niedzielę Biblijną, która otwiera XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem „Wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego!”. oraz VII Narodowe Czytanie Pisma Świętego – w tym roku Ewangelii według św. Jana. A w parafii zapraszamy wiernych, po Mszy św., do losowania siglów biblijnych, czyli skrótów nazw ksiąg biblijnych z numerami rozdziałów i wersetów, które odsyłają nas do przeczytania i rozważenia tekstu w domu. Skróty biblijne znajdują się przy ołtarzu Serca Pana Jezusa i prosimy je sobie zabrać.
W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii:

 • Przeniesioną Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski – w poniedziałek.
 • Święto św. Marka, Ewangelisty – we wtorek.
 • Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy – w sobotę.
  Zapraszamy na Recital organowy naszego parafianina Artura Cicha – w środę o godz. 16.15 w bazylice, a po Mszy św. wieczornej Radę Parafialną.
  Z racji 27-go dnia miesiąca zapraszamy osoby modlące się na różańcu na dróżkach maryjnych na Mszę św. – w czwartek o godz. 18.30 w ich intencji, a po niej na różaniec na dróżkach.
  Wyjazd młodzieży męskiej do Piekar Śląskich z o. Pawłem w najbliższą sobotę o godz. 12.00 z parkingu przy wielkich schodach.
  Przyszłą niedzielę (30.04) będziemy przeżywać jako Niedzielę Dobrego Pasterza. Składka z tej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszego seminarium duchownego.
  W przyszłą niedzielę wyśpiewamy dziękczynne „Te Deum” za 130. lat posługi redemptorystów w kościele sanktuaryjnym w Tuchowie.
  Z racji ostatniej niedzieli kwietnia błogosławieństwo pojazdów po Mszach św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00 oraz otwarcie sezonu turystyczno-pielgrzymkowego. Msza św. o godz. 7.30 będzie sprawowana w intencji następujących Róż: św. Gianny Beretta Molla, św. Małgorzaty Alacoque i św. Marii Magdaleny. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  Przed nami maj i nabożeństwa maryjne. Rozpoczniemy je w niedzielę (30.04). Chciejmy oddawać cześć Maryi przez wspólny śpiew Litanii loretańskiej o godz. 18.00 w sanktuarium, indywidualnie i całymi rodzinami przy kapliczkach oraz w naszych domach. Niech naszej modlitwie towarzyszy wspólna intencja: o dar pokoju na świecie i zakończenie wojny w Ukrainie.
  W zakrystii do nabycia prasa katolicka: m. in. Niedziela i Gość Niedzielny.
  W związku z pracami remontowymi na zjeździe z parkingu przy wielkich schodach do ulicy Tarnowskiej prosimy kierowców o ostrożność i cierpliwość.
  Na rozpoczęty Tydzień Biblijny, spotykania Boga w Piśmie Świętym czytanym i rozważanym, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.