OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na potrzeby naszego seminarium, za które serdecznie dziękujemy.
 2. Przed nami maj i nabożeństwo majowe, które jest sprawowane codziennie, oprócz środy, o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie maryjnym. Niech naszej modlitwie towarzyszy wspólna intencja: o dar pokoju na świecie i zakończenie wojny w Ukrainie. Wzorem ubiegłych lat prosimy o zgłaszanie propozycji kapliczek z naszej parafii do odprawienia przy nich nabożeństwa pod przewodnictwem kapłana o godz. 19.30. 
 3. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

Tradycyjna pielgrzymka parafialna Księży Filipinów z Tarnowa do Matki Bożej Tuchowskiej 1 maja o godz. 12.30.

Tradycyjna pielgrzymka Sióstr Służebniczek Dębickich w intencji nowych powołań, również 1 maja o godz. 14.30. 

Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła – we wtorek. Jest to zarazem Dzień Flagi. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie i pomódlmy się również za Polaków żyjących za granicą.

Uroczystość NMP Królowej Polski – w środę. Msze św. według porządku niedzielnego. O godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem władz samorządowych i pocztów sztandarowych. O godz. 18.00 Nieustanna Nowenna połączona z procesją wokół kościoła z figurą Matki Bożej „ocznej” i śpiewem Litanii loretańskiej.

Wspomnienie św. Floriana i święto patronalne strażaków – w czwartek. Z tej okazji zapraszamy strażaków z Karwodrzy na Mszę św. sprawowaną w ich intencji o godz. 18.30.

I Czwartek miesiąca. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30, Nabożeństwo majowe oraz Mszę św. w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Po niej spotkanie dla ministrantów i lektorów w sali parafialnej. 

I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Zapraszamy wszystkie dzieci na spowiedź od godz. 16.30 i Mszę św. pierwszopiątkową o godz. 17.00. 

I Sobota miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót. Od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 18.30 modlitwa różańcowa na dróżkach z udziałem sanktuaryjnej orkiestry w intencji wynagradzającej za grzechy i bluźnierstwa czynione Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu obchodzimy święto świętych Filipa i Jakuba, Apostołów.

 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w parafii Uroczystość I Komunii świętej o godz. 10.30 w bazylice. Sakrament Pokuty i Pojednania, czyli Spowiedź święta dla dzieci komunijnych, ich rodziców, chrzestnych, i bliskich odbędzie się w sobotę o godz. 14.00, a po niej próba generalna. 
 2. Na życzenie rodziców I Komunia św. będzie w bazylice, w związku z tym wszystkie ławki będą zarezerwowane dla dzieci i rodzin dzieci komunijnych. Prosimy więc wiernych o wyrozumiałość.
 3. Z racji I niedzieli miesiąca Msza św. Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.
 4. Ogłoszenie dla narzeczonych. Pierwsze spotkanie dla narzeczonych w poradni rodzinnej działającej przy naszej parafii odbędzie się w poniedziałek 8 maja o godz. 17.00. 
 5. Zbliża się uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji tarnowskiej oraz naszego kościoła. Kustosz sanktuarium św. Stanisława w Szczepanowie zaprasza na uroczystości odpustowe od 7 do 14 maja. Szczegóły na plakacie w gablocie parafialnej.
 6. Sanktuaryjne Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Zakopanego 15 maja. Wyjazd autokaru z parkingu przy wielkich schodach o godz. 9.00. Koszt przejazdu 50 zł. Zapisy w zakrystii u br. Rafała.
 7. W zakrystii do nabycia prasa katolicka: m. in. Niedziela i Gość Niedzielny.
 8. Dziś jeszcze: 

Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7.30.

– Otwarcie sezonu turystyczno-pielgrzymkowego i błogosławieństwo pojazdów po Mszach św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 12.00. Równocześnie informujemy, że otwarcie sezonu motocyklowego w sanktuarium w Tuchowie odbędzie się 14 maja o godz. 12.00.

– Na każdej Mszy św. śpiewamy dziękczynne „Te Deum” za przybycie 130 lat temu redemptorystów do Tuchowa i za ich posługę w kościele sanktuaryjnym. 

Rozpoczęcie Nabożeństwa majowego o godz. 18.00.

 1. W miniony piątek, w Brazylii, zmarł misjonarz – redemptorysta o. Henryk Smólski w wieku 93 lat. Jego pogrzeb odbył się wczoraj w sanktuarium Bom Jesus da Lapa o godz. 15.00. O. Henryk pracował na misjach w Ameryce Południowej ponad 60 lat. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…
 2. Teraz zawierzmy Matce Bożej Tuchowskiej sprawę powołań, a na rozpoczęty Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne przyjmijmy Boże błogosławieństwo.