Przeżywamy Niedzielę Palmową. Na każdej Mszy św. jest błogosławieństwo palm.
Przed nami Święte Triduum Paschalne, czyli największe wydarzenia związane z przejściem naszego Pana Jezusa z tego świata do domu Ojca i z tajemnicą naszego Odkupienia. Dokładny program Triduum Paschalnego, godziny nabożeństw, spowiedzi i błogosławieństwa pokarmów znajdziemy w świątecznym numerze „Chorągiew Maryi”. Dziękujemy Redakcji za przygotowanie wielkanocnego numeru biuletynu i wszystkim Czytelnikom za dobrowolną ofiarę składaną na pokrycie kosztów druku w zakrystii albo przy bocznych ołtarzach.
Jak co roku, przed świętami, prosiliśmy Was o dar serca dla najuboższych, jako „Jałmużna Wielkopostna”. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom za złożone dary w kościele, w sklepie „Spar” oraz w szkole przez dzieci do skarbonek.
Parafialny Zespół Caritas informuje, iż paczki świąteczne dla osób potrzebujących pomocy z Tuchowa, będą rozdzielane w Wielki Wtorek w godz. od 11.00 do 13.00 w pokoju CARITAS. Natomiast dla osób z Karwodrzy w Remizie Strażackiej w Karwodrzy od godz. 11.00 do 12.00.
Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele będzie sprawowana do Wielkiej Środy pół godz. przed Mszą św. i w ciągu dnia. Dla parafian organizujemy spowiedź przedświąteczną w Wielką Środę. Skorzystajmy z niej, żeby nie stać w długich kolejkach później podczas Triduum Paschalnego.
Zapraszamy wszystkich ministrantów na obowiązkową zbiórkę w Wielki Czwartek o godz. 10.00.
W Wielki Czwartek po liturgii o godz. 18.30 chętne osoby będą mogły podjąć duchową adopcję jednego redemptorysty przez jego wylosowanie u naszej młodzieży przed kościołem. Przez jeden rok będziemy go otaczać dowolną modlitwą.
W Wielki Czwartek po Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej będzie czas na osobistą adorację Pana Jezusa w Ciemnicy dla wszystkich, w ciszy, do godz. 24.00, a w Wielki Piątek do godz. 22.00. Ofiary składane z okazji adoracji Krzyża przeznaczone są na miejsca kultu w Ziemi Świętej.
W Wielki Piątek zapraszamy na Drogę krzyżową o godz. 10.00 na dróżkach różańcowych. Bardzo prosimy wiernych, aby wziąć ze sobą na nabożeństwo krzyż, który mamy w domu. W tym dniu rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego obchodzonego w Niedzielę Miłosierdzia (16.04). Zachęcamy wiernych do udziału w nabożeństwie każdego dnia o godz. 15.00, w kaplicy adoracji, prowadzonego codziennie przez Parafialny Zespół Caritas. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje abstynencja i post ścisły. Zachęcamy do zachowania tego postu aż do Wigilii Paschalnej. Prosimy strażaków i młodzież z Karwodrzy o wystawienie straży honorowej przy Grobie Pańskim.
Od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Soboty zapraszamy wiernych na Liturgię Godzin w naszej świątyni o godz. 7.00 i 12.15. Poranna liturgia będzie transmitowana przez Radio Maryja. Ze względu na wieczorne celebracje nie będzie modlitwy różańcowej na dróżkach.
Na Liturgię Wigilii Paschalnej o godz. 20.00 zakończoną procesją rezurekcyjną prosimy osoby niosące sztandary, feretrony oraz baldachim o przygotowanie procesji. Tradycyjnie wszyscy przynosimy na liturgię świece.
Widzimy, że ul. Graniczna jest modernizowana. Prosimy wiernych o wjazd na górny parking ostatnim z wjazdów z uwagi na kładzione nowe korytka. Wszystkich prosimy o wyrozumiałość i ostrożność.
W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Polecamy także bezpłatny, nadzwyczajny numer dobrych nowin, poświęcony w całości św. Janowi Pawłowi II, w kaplicy ocznej.
Dziś jeszcze:

  • Śpiew Godzinek ku czci Matki Bożej Bolesnej o godz. 7.00.
  • Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00, a po niej modlitwa różańcowa za Ojczyznę na dróżkach maryjnych z okazji 18. rocznicy śmierci św. Jana Pawła II.
  • Ostatnie Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  • Młodzież z naszej parafii rozprowadza palmy przed Mszą św.
    Na bogaty w wydarzenia zbawcze Wielki Tydzień, przyjmijcie Boże błogosławieństwo.