OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, która rozpoczyna w Kościele w Polsce 79. Tydzień Miłosierdzia. Jest to również patronalne święto Caritas. Po Mszy św. będziemy mogli spełnić dobry uczynek składając dobrowolną ofiarę do skarbony, na dziedzińcu, na potrzeby Caritas naszej diecezji.
 2. Z okazji Święta Miłosierdzia dzisiaj można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub w kaplicy przed Najświętszym Sakramentem. 
 3. W Tygodniu Miłosierdzia zapraszamy szczególnie na Koronkę do Miłosierdzia Bożego prowadzoną codziennie przez przedstawicieli różnych grup i wspólnot parafialnych o godz. 15.00 w kaplicy adoracji oraz na inne nabożeństwa odprawiane w sanktuarium. 
 4. Swoje spotkanie formacyjne mają kandydaci do bierzmowania z klasy VIII – w czwartek po Mszy świętej wieczornej.
 5. Zapraszamy młodzieży na czuwanie w ramach cyklu „Droga wewnętrzna” – w piątek o godz. 18.30 w bazylice.
 6. Parafia Katedralna w Tarnowie zaprasza na Forum Eucharystyczne pt. Eucharystia – miłująca obecność, które odbędzie się w dniach 21-23 kwietnia br. Zapisy i szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.
 7. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Biblijną. Po mszach będziemy mogli wylosować sobie tzw. siglum biblijne, czyli zapis skrótowy odsyłający nas do konkretnego fragmentu Pisma Świętego, do osobistego przeczytania go i rozważenia w domu. Zachęcamy wszystkich wiernych do systematycznego czytania Biblii.
 8. Zbliżają się następujące wydarzenia:

Spotkanie Kręgu Rodzin – w najbliższy czwartek.

90. rocznica śmierci Koronatora Cudownego Obrazu Matki Bożej Tuchowskiej arcybiskupa Leona Wałęgi – w sobotę 22 kwietnia.

– Wypadająca w tym roku Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski – w 3 Niedzielę Wielkanocną będzie obchodzona w poniedziałek 24 kwietnia.

Recital organowy naszego parafianina Artura Cicha – ucznia Prywatnego Profesjonalnego Konserwatorium Muzycznego II stopnia w Tuchowie w klasie prof. Jana Gładysza i zarazem naszego ministranta i lektora – w środę 26 kwietnia o godz. 16.15 w bazylice. Zapraszamy wiernych na to wydarzenie wraz z prof. Bogumiłą Gizbert-Studnicką – Dyrektor Konserwatorium.

Spotkanie Rady Parafialnej – w środę 26 kwietnia po Mszy św. wieczornej.

130. rocznica przybycia redemptorystów do Tuchowa i objęcie posługą duszpasterską kościoła Nawiedzenia NMP i bpa Stanisława i męczennika – w niedzielę 30 kwietnia.

 1. W zakrystii do nabycia prasa katolicka: m. in. Niedziela i Gość Niedzielny.
 2. Sołtys Karwodrzy informuje, że spotkanie mieszkańców Karwodrzy z władzami Gminy Tuchów i przedstawicielami Spółki Komunalnej „Dorzecze Białej” odbędzie się w piątek (21.04) w Domu Strażaka o godz. 15.00. Tematem spotkania będzie przedstawienie warunków przyłączenia mieszkańców do budowanej sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń w Karwodrzy.
 3. Podajemy informację o naborze w Niepublicznym Integracyjnym Przedszkolu Świętego Józefa w Tuchowie. Więcej informacji w biurze przy ulicy Kazimierza Wielkiego 16 w Tuchowie.
 4. Dziś jeszcze:

– Dzień skupienia dla narzeczonych.

– Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich darczyńców oraz ich rodzin, którzy wsparli akcję: „Pomóż godnie przeżyć święta wielkanocne rodzinom na Ukrainie”, o godz. 10.30.

– Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 12.00, a po niej spotkanie z rodzicami w sali parafialnej.

– Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00.

– Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

– Msza święta jubileuszowa z okazji 30-stu lat istnienia Parafialnego Zespołu Caritas o godz. 16.00.

– Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.

– Modlitwa różańcowa prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej na dróżkach, z racji 16-go dnia miesiąca.

 1. Na rozpoczęty Tydzień Miłosierdzia i konkretną realizację błogosławieństwa Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią (Mt 5,7), przyjmijmy Boże błogosławieństwo.