Dziękujemy wszystkim, którzy swoją posługą liturgiczną i pracą fizyczną włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego:

• Dziękuję moim współbraciom – ojcom za posługę w konfesjonale w czasie całego Wielkiego Tygodnia, a zwłaszcza podczas Triduum Paschalnego.
  • Dziękuję br. Rafałowi i ministrantom starszym za tradycyjne przygotowanie Kaplicy Adoracji i Grobu Pańskiego oraz czuwanie nad porządkiem w świątyni.
  • Dziękuję braciom klerykom za posługę liturgiczną podczas całego Triduum.
  • Dziękuję scholii liturgicznej, orkiestrze za śpiew i muzykę podczas liturgii.
  • Dziękuję młodzieży, ministrantom i lektorom za posługę podczas całego Wielkiego Tygodnia,
  • Dziękuje za przygotowanie stacji drogi krzyżowej na dróżkach i liczny udział wiernych w nabożeństwie.
  • Dziękuję osobom niosącym feretrony i baldachim w procesji rezurekcyjnej.
  • Słowa wdzięczności kieruję pod adresem Ochotniczej Straży Pożarnej z Karwodrzy i młodzieży za straż honorową przy Grobie Pańskim. Dziękuję także za udostępnienie Remizy strażackiej na rozdział paczek świątecznych i błogosławieństwo pokarmów.
  • Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy ofiarowali dary żywnościowe i pieniężne dla najuboższych z naszej parafii jako jałmużna wielkopostna oraz wykonali paczki dla Ukrainy i wsparli akcję „Pomóż godnie przeżyć święta wielkanocne rodzinom na Ukrainie”.
    Jeszcze raz wszystkim, za każde dobro uczynione bezinteresownie dla drugich, składamy serdeczne Bóg zapłać.
    W duchu wdzięczności zapraszamy wszystkich darczyńców na Mszę św. dziękczynną w ich intencji oraz ich rodzin, sprawowaną za tydzień, w Niedzielę Miłosierdzia (16.04) o godz. 10.30 w bazylice.
    Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. w naszym sanktuarium według porządku niedzielnego z dodatkową Mszą św. dla rolników o godz. 5.00 rano.
    Składka w drugi dzień świąt przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski oraz na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
    W tym roku mija 20 lat istnienia Sanktuaryjnego Koła Przyjaciół Radia Maryja. Z tej okazji Msza św. dziękczynna za dar radia będzie sprawowana w najbliższy czwartek o godz. 16.00 w bazylice. Wszystkich przyjaciół radia i związanych z tą katolicką rozgłośnią zapraszamy do wspólnej modlitwy i świętowania.
    Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W przyszłą niedzielę (16.04):
  • obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego i zarazem patronalne święto Caritas. Z tej okazji zbiórka do puszek na Caritas.
  • Z racji trzeciej niedzieli miesiąca – dzień skupienia dla narzeczonych.
  • Msza św. z udziałem dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 12.00, a po niej spotkanie rodziców w sali parafialnej.
  • Msza św. z udziałem Stowarzyszenia „Nadzieja” o godz. 14.00.
  • Jubileusz 30-stu lat istnienia Parafialnego Zespołu Caritas. Msza święta jubileuszowa o godz. 16.00.
    W zakrystii do nabycia świąteczna prasa katolicka.
    Dziś jeszcze zapraszamy na:
  • Nowennę do Miłosierdzia Bożego, trwającą do przyszłej niedzieli, o godz. 15.00 prowadzoną przez Parafialny Zespół Caritas.
  • Nieszpory transmitowane przez Radio Maryja o godz. 17.30.
    Wszystkim wiernym parafianom i gościom składamy najlepsze życzenia radosnych i błogosławionych świąt wielkanocnych. Niech zmartwychwstanie Jezusa przenika całe nasze życie. Niech On prowadzi nas po drogach prawdy, dobra i pokoju. A naszą odpowiedzią na Jego miłość do nas niech będzie okazywanie sobie jeszcze większej wrażliwości, delikatności i życzliwości. Przekażcie te życzenia do waszych domów, rodzin i przyjaciół od wszystkich redemptorystów tuchowskiego klasztoru i seminarium. Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał!
    Na radość świąt wielkanocnych przyjmijcie uroczyste Boże błogosławieństwo.