OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy piątą niedzielę wielkanocną, a zarazem pierwszą miesiąca – adoracyjną, a w parafii dzień I Komunii świętej. 
 2. Dzieci pierwszokomunijne przychodzą w ramach Białego Tygodnia na nabożeństwo majowe o godz. 18.00, a następnie uczestniczą w Eucharystii. W najbliższy wtorek przybędą do naszego sanktuarium dzieci pierwszokomunijne z parafii św. Jakuba wraz z ks. proboszczem i razem z naszymi dziećmi będą uczestniczyć w Mszy św. o godz. 16.00.
 3. Zakończenie Białego Tygodnia w niedzielę (14.05) na Mszy św. o godz. 10.30. Będzie to również Msza św. z udziałem dzieci, które w zeszłym roku przyjęły I Komunię św. Spowiedź św. dla dzieci rocznicowych i ich rodziców oraz tych, którzy nie przystąpili z racji pierwszego piątku miesiąca, odbędzie się  w sobotę o godz. 18.00.
 4. Nabożeństwo majowe ma miejsce w sanktuarium o godz. 18.00. Zapraszamy również chętnych parafian do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską pod przewodnictwem kapłana przy kapliczce Matki Bożej przy ul. Granicznej 30 w najbliższy wtorek o godz. 19.30. Zapraszamy również na Mszę św. przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej na Wołowej w sobotę, we wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej o godz. 14.00.
 5. Jutro przypada Uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji tarnowskiej oraz naszego kościoła. Z tej racji zapraszamy parafian do liczniejszego udziału w Mszy św. sprawowanej w godzinach jak w dzień powszedni.
 6. Zapraszamy Redakcję biuletynu „Chorągiew Maryi” na spotkanie jutro po Mszy św. wieczornej.
 7. Zbliża się uroczystość bierzmowania w naszej parafii. Z tej racji  młodzież z klas ósmych ma swoje obowiązkowe spotkanie w najbliższą środę o godz. 19.30 w sali parafialnej. 
 8. W przyszłą niedzielę (14.05):

Rozpoczęcie sezonu motocyklowego 2023 na Mszy św. o godz. 12.00. Klub motocyklowy EAGLE KNIGHTS POLAND (Rycerze Orła) z Tuchowa serdecznie zapraszają motocyklistów do wzięcia udziału w Mszy świętej w sanktuarium, by wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Tuchowskiej dla wszystkich motocyklistów. Po Mszy św. planowana jest parada motocyklowa ulicami Tuchowa.

VIII Majówka na Brzyzku przy Papieskim Dębie. Rozpoczęcie o godz. 14.30. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

 1. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Zakopanego 15 maja. Wyjazd autokaru z parkingu przy wielkich schodach o godz. 9.00. Koszt przejazdu 50 zł. Zapisy w zakrystii u br. Rafała.
 2. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, już za miesiąc. Przypominamy, że do przygotowania ołtarzy zaproszeni są mieszkańcy z ulic: Tarnowskiej i Nadziei – pierwszego ołtarza i mieszkańcy ulic: Partyzantów i Nowej – drugiego. Hasła na ołtarze są do zabrania z zakrystii.
 3. Trwają zapisy do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu przy naszym sanktuarium. Każdy kto pragnie ofiarować godzinę modlitwy tygodniowo przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy adoracji zaproszony jest do  zapisania się w zakrystii. Uroczyste przyjęcie do straży nastąpi w niedzielę 11 czerwca na sumie.
 4. W zakrystii do nabycia prasa katolicka: m. in. Niedziela i Gość Niedzielny.
 5. W następną niedzielę (14.05) Bracia Klerycy będą rozprowadzali po Mszach Świętych nowy numer biuletynu seminaryjnego „Rodzina Odkupiciela”, za dobrowolną ofiarę. Część ofiar złożonych przy tej okazji zostanie przekazana na Zespół Misyjny Wschód, organizujący rekolekcje wakacyjne dla dzieci z krajów byłego Związku Radzieckiego.
 6. Dziś jeszcze:

– Msza św. Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.

– Spotkanie grupy AA „Iskra” o godz. 17.00.

– Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

 1. Rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu.