OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przeżywamy szóstą niedzielę wielkanocną i wszyscy włączamy się w dziękczynienie Panu Bogu za jubileusz 50-lecia zaangażowania misyjnego diecezji tarnowskiej.
Mamy maj – zapraszamy do udziału w Nabożeństwie majowym o godz. 18.00. Zapraszamy również chętnych parafian do wspólnej modlitwy Litanią Loretańską pod przewodnictwem kapłana o godz. 19.30 w Kielanowicach – we wtorek i przy kapliczce Matki Bożej Niepokalanej na Łęgu w czwartek.
W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

 • Kwartalne dni modlitw o urodzaje od dziś do środy, tzw. dni krzyżowe. Módlmy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.
 • Wyjazd na pielgrzymkę do Zakopanego jutro o godz. 9.00 z parkingu przy wielkich schodach.
 • Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski – we wtorek. Jest to dzień imienin biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwie osobistej i wspólnotowej o Pasterzu naszej diecezji. Zapraszamy w tym dniu na różaniec na dróżkach prowadzony przez Rycerstwo Niepokalanej, z racji 16-go dnia miesiąca, po Mszy św. wieczornej.
 • Spotkanie Kręgu Rodzin – w środę po Mszy św. wieczornej.
 • Próba dla młodzieży z klas ósmych przed bierzmowaniem – obowiązkowo w czwartek o godz. 19.30.
 • Rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego – w piątek. W tym dniu ma miejsce czuwanie młodzieży w ramach „drogi wewnętrznej” o godz. 19.30. Obowiązkowo przychodzi na to nabożeństwo młodzież, która przyjmie sakrament bierzmowania w poniedziałek (22.05) oraz rodzice. Podczas nabożeństwa nastąpi wręczenie krzyży młodzieży i ich spowiedź.
 • Dzieci pierwszokomunijne wraz ze swymi opiekunami udają się na dziękczynną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu (diec. rzeszowska) w sobotę. Wyjazd autokaru o godz. 9.00 z górnego parkingu.
  Zbliżają się święcenia kapłańskie naszych czterech diakonów w sobotę 27 maja o godz. 15.00. Wśród nich jest nasz parafianin Dominik Król. W niedzielę 28 maja będzie on odprawiał swoją pierwszą Mszę św. prymicyjną na sumie. W związku z przygotowaniem Mszy św. prymicyjnej Rada Parafialna zwraca się z prośbą o wsparcie parafii w pokryciu kosztów organizacyjnych, tj. dekoracji drogi do kościoła, wykonanie bramy, wieńca, dekoracji kościoła i kaplicy. Za tydzień będzie można wesprzeć te działania ofiarą wrzuconą do skarbony.
  W przyszłą niedzielę (21.05) będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego:
 • Z racji trzeciej niedzieli miesiąca dzień skupienia dla narzeczonych. O godz. 8.30 możliwość spowiedzi, o godz. 9.00 Msza św. w bazylice i adoracja Najśw. Sakramentu oraz konferencje w sali parafialnej.
 • Msza św. z udziałem wspólnoty „Nadzieja” o godz. 14.00 i po niej spotkanie w sali parafialnej.
 • Msza św. z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji w intencji członków i dobroczyńców RSPM-u oraz Patronatu Misyjnego o godz. 18.30.
 • Koncert kameralny w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Krakowie, w tym naszej organistki Anny Rąpały, po Mszy św. o godz. 18.30 w bazylice.
  W zakrystii do nabycia prasa katolicka oraz pamiątkowe albumy, książki i bajki dla dzieci z okazji jubileuszu 50-lecia zaangażowania misyjnego diecezji tarnowskiej.
  Bracia klerycy rozprowadzają po Mszach św. nowy numer biuletynu seminaryjnego „Rodzina Odkupiciela” za dobrowolną ofiarę.
  Dziś jeszcze:
 • Zakończenie Białego Tygodnia z udziałem dzieci, które w zeszłym roku przyjęły I Komunię św. na Mszy św. o godz. 10.30.
 • Rozpoczęcie sezonu motocyklowego 2023 na Mszy św. o godz. 12.00. – VIII Majówka na Brzyzku przy Papieskim Dębie od godz. 14.30.
 • Spotkanie grupy AA „Iskra” o godz. 17.00.
 • Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.
  Na nowy tydzień pracy, nauki, zdawania egzaminów, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.