1. Przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 18.00 i inne nabożeństwa sprawowane w sanktuarium.
  3. W tym tygodniu czekają nas następujące wydarzenia:

– Młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk abpa Henryka Józefa Nowackiego – w poniedziałek o godz. 18.30 w bazylice.

Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych – w środę.

Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera – w piątek.

Spotkanie formacyjne Koła Przyjaciół Radia Maryja – w czwartek po Mszy św. wieczornej i różańcu na dróżkach.

– Czterech naszych diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu z rąk Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża – w sobotę o godz. 15.00. Polecajmy w modlitwie diakonów, którzy aktualnie przeżywają rekolekcje i prośmy dla niech o wierność i wytrwałość do śmierci na drodze życia kapłańskiego i zakonnego.

– Z racji 27-go dnia miesiąca Msza św. w intencji „dróżkowiczów”, o godz. 18.30, a po niej różaniec na dróżkach.

1. Przyszła niedziela, Zesłania Ducha Świętego, kończy okres wielkanocny.

– Msza św. prymicyjna naszego parafianina o. Dominika Króla na sumie. W związku z tym wydarzeniem Msza Święta o godz. 12.00 zostanie opóźniona o 15 minut. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za złożone dziś ofiary do skarbony na przygotowanie Mszy św. prymicyjnej. Bóg zapłać! Wiernych parafian zapraszamy do udziału w Mszy św. prymicyjnej.

– Msza św. z udziałem ostatnich żyjących kombatantów i rodzin żołnierzy AK o godz. 14.00.

1. Z uwagi na prymicje zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się w pierwszą niedzielę czerwca po Mszy św. o godz. 7.30.

– Dzień skupienia dla narzeczonych.

– Msza św. z udziałem wspólnoty „Nadzieja” o godz. 14.00.

– Spotkanie grupy AA „Iskra” o godz. 17.00.

– Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

– Msza św. z udziałem Redemptorystowskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Misji o godz. 18.30.

– Koncert kameralny w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Krakowie, w tym naszej organistki Anny Rąpały, po Mszy św. o godz. 18.30 w bazylice.

1. W minionym tygodniu zmarli: Jacek Pyrda, l. 68, zam. w Karwodrzy i Andrzej Augustyn, l. 67, zam. przy ul. Nowej. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00 w kaplicy cmentarnej w Tuchowie. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  2. Na nowy tydzień zdawania egzaminów przez młodzież i pełnienie woli Bożej, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.