1. Dzisiejszą Niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny.
  2. Zapraszamy wiernych do udziału w ostatnich nabożeństwach majowych. Zapraszamy także na to nabożeństwo przy kapliczce MB Tuchowskiej, ul. Górna, koło rodziny Stachurów, we wtorek (30.05) o godz. 19.30.
  3. Zapraszamy wiernych na Nabożeństwo czerwcowe, które rozpoczniemy w czwartek o godz. 18.00. Będzie ono sprawowane codziennie, oprócz środy. 
  4. W tygodniu będziemy przeżywać:

– Drugi dzień Zielonych Świąt, a zarazem Święto NMP Matki Kościoła – w poniedziałek. Msze św. w bazylice o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 oraz o 16.00 i 18.30.

Święto Nawiedzenia NMP, a zarazem dzień odpustu parafialnego – w środę. Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30 oraz o 16.00 i o 18.30. Zapraszamy wiernych do licznego udziału w uroczystości odpustowej.

Neoprezbiterzy, którzy przyjęli święcenia prezbiteratu będą dziękować za dar kapłaństwa w środę po Nowennie sprawując Eucharystię.

Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana –w czwartek. W tym dniu odbędzie się VII Pielgrzymka Kapłanów Diecezji Tarnowskiej do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej w intencji powołań. Zachęcamy wiernych do modlitwy o dar nowych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. 

I Czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30, Mszę św. w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii, powołań kapłańskich i zakonnych oraz wspólnoty redemptorystów pracujących w naszej parafii. Po Eucharystii comiesięczne spotkanie ministrantów i lektorów. 

I Piątek miesiąca. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Dzieci pierwszokomunijne rozpoczynają praktykę I piątków miesiąca. Przypominamy rodzicom i dzieciom o spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 16.30 i Mszy św. o godz. 17.00 z ich udziałem. 

I Sobota miesiąca. Zapraszamy tradycyjnie na Nabożeństwo I Sobót, adorację od godz. 17.30, Mszę św. i różaniec na dróżkach różańcowych z figurą Matki Bożej Fatimskiej i z udziałem sanktuaryjnej orkiestry. W tym dniu wspominamy w liturgii św. Karola Lwangę i Towarzyszy, męczenników. 

  1. W przyszłą niedzielę (4.06) będziemy przeżywać:

Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas Komunii świętej wielkanocnej. Przypominamy tym, którzy jeszcze nie skorzystali w tym czasie z sakramentu pokuty i pojednania, aby uczynili to w najbliższym tygodniu. 

– O godz. 7.30 Msza św. w intencji następujących Róż: św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Cecylii, św. Łucji, św. Faustyny, św. Jana Kantego, św. Urszuli Ledóchowskiej i bł. Jolanty. Po Eucharystii zmiana tajemnic Żywego Różańca.

  1. Są jeszcze zapisy do Straży Honorowej Najświętszego Sakramentu przy naszym sanktuarium. Uroczyste przyjęcie do straży nastąpi w oktawie Bożego Ciała, w niedzielę 11 czerwca na sumie. Zapisy w zakrystii. Osoby, które już się zapisały, a nie miały przyjęcia do straży, prosimy o podanie swojego numeru telefonu do kontaktu w zakrystii.
  2. Sołtys Karwodrzy zaprasza na Dzień Dziecka „Dla Jasia” – połączony ze zbiórką na rehabilitację Jasia 4 czerwca o godz. 14.00 na obiekcie sportowym w Karwodrzy. Szczegóły programu na tablicach ogłoszeń w Karwodrzy oraz na lokalnych stronach internetowych.
  3. W zakrystii do nabyciaprasa katolicka. 
  4. Dziś jeszcze: 

– Msza św. prymicyjna o. Dominika Króla na sumie.

– Nabożeństwo majowe o godz. 18.00.

  1. W minionym tygodniu zmarły: Helena Wąsikowska, l. 75, zam. w Karwodrzy i Stanisława Szwalec, l. 84, zam. przy ul. Stawarza. Polećmy je Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  2. Na rozpoczęty nowy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.