OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Przeżywamy 10 niedzielę zwykłą, a w parafii XII Sanktuaryjny Festyn Rodzinny i V Powiatowe Święto Rodziny u „Matki”. Zapraszamy parafian, gości i wszystkich, dla których rodzina jest ważna na wspólne świętowanie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00 i potrwa do wieczora. 
 2. Dziękujemy mieszkańcom ulic: Tarnowskiej, Nadziei, Partyzantów i Nowej oraz wszystkim zaangażowanym w budowę, przygotowanie i dekorację ołtarzy na tegoroczną uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy policji i straży za pomoc w bezpiecznym przejściu procesji ulicami naszego miasta. Prosimy już na przyszły rok o przygotowanie dwóch ołtarzy mieszkańców ulic: Wołowej, Strzeleckiej i Promiennej – trzeci ołtarz oraz mieszkańców Bistuszowej i ulicy Dalekiej – czwarty.
 3. Przez oktawę Bożego Ciała przychodzimy na Nabożeństwo czerwcowe, podczas którego ma miejsce procesja ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. Zapraszamy wiernych do jak najliczniejszego udziału: dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne, młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania i dorosłych do niesienia sztandarów i feretronów. W ten sposób dajemy konkretny przykład naszej wiary i świadectwo dobrego wychowania w wierze.
 4. W tym tygodniu będziemy wspominać w liturgii: 

Bł. Romana Sitkę, prezbitera i Towarzyszy, męczenników – w poniedziałek.

Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła – we wtorek.

Bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika – w środę.

11. rocznicę objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża – w czwartek. Zachęcamy wiernych do modlitwy za swego pasterza, a kto pobożnie odmówi modlitwę zaczerpniętą z Mszału rzymskiego może zyskać odpust cząstkowy. Modlitwa ta znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Zakończenie oktawy Bożego Ciała – w czwartek o godz. 17.30, połączone z błogosławieństwem dzieci oraz wianków i ziół. Nie ma wtedy Nabożeństwa czerwcowego o godz. 18.00 i Mszy św. o 18.30. Podczas procesji będzie śpiewana Litania do Serca Pana Jezusa.

Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – w piątek. Równocześnie jest to Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach. Ze względu na uroczystość, w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. Z racji 16. dnia miesiąca modlitwa różańcowa na dróżkach, w Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa, będzie prowadzona przez Rycerstwo Niepokalanej naszej parafii.

Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP – w sobotę.

 1. Pielgrzymka dziękczynna ósmoklasistów za otrzymany sakrament bierzmowania do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie odbędzie się w najbliższą sobotę. Zapisy u o. Pawła lub na furcie klasztornej do wtorku włącznie. Koszt pielgrzymki 20 zł. Wyjazd o godz. 8.30 z górnego parkingu.
 2. Trwają zapisy na Maryjny Dzień skupienia na Lubaszowej w sobotę. Zgłoszenia chętnych jeszcze do środy w zakrystii i na furcie.
 3. Wydawnictwo „Biblos” zaprasza na  Festiwal Dobrej Książki, który odbędzie się 16-17 czerwca w Tarnowie na Placu Katedralnym. Wstęp wolny.
 4. „Niebo nie może czekać” – to filmowa historia bł. Carlo Acutisa, która jest grana w kinie „Promień” w Tuchowie o godz. 17.00 do środy włącznie. Film godny polecenia. Serdecznie zapraszamy nie tylko młodzież.
 5. W przyszłą niedzielę (18.06):

– Z racji trzeciej niedzieli miesiąca dzień skupienia dla narzeczonych. O godz. 8.30 możliwość przystąpienia do spowiedzi. O 9.00 Msza św., po niej adoracja Najśw. Sakramentu w kościele, a następnie konferencje w sali parafialnej.

– Na Mszy św. o godz. 12.00 o. proboszcz będzie dziękował za 12 lat posługi w parafii i w sanktuarium. Serdecznie zaprasza wiernych do udziału w tym dziękczynieniu.

– Tradycyjnie w trzecią niedzielę czerwca w Starym Sączu odbędzie się Diecezjalne Święto Rodziny. Biskup diecezjalny serdecznie zaprasza małżeństwa i rodziny na wspólne świętowanie do Starego Sącza.

 1. Dziś jeszcze:

– Spotkanie grupy AA „Iskra” w sali Betania o godz. 17.00.

– Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00 z procesją wokół kościoła i śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. 

– Dziękujemy za ofiary złożone na tacę inwestycyjno-remontową i do skarbony na dziedzińcu na uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać.

 1. Na rozpoczęty nowy tydzień przyjmijcie Boże błogosławieństwo.