OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Przeżywamy Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas Komunii świętej wielkanocnej – pierwszą niedzielę miesiąca – adoracyjną. 
  2. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy prymicje naszego parafianina o. Dominika Króla. Dziękuję on wszystkim, którzy w różny sposób zaangażowali się w organizację tego parafialnego święta: sąsiadom, dzieciom, ministrantom, młodzieży, dorosłym, scholi liturgicznej, orkiestrze i Radzie Parafialnej. W ich intencji o. Dominik odprawi Mszę św. w najbliższy piątek o godz. 18.30. Jako duszpasterze dziękujemy również wszystkim, którzy byli na święceniach i mszy prymicyjnej za świadectwo wiary i szacunku dla daru kapłaństwa. Prosimy o modlitwę za tegorocznych neoprezbiterów, ich nowe placówki, gdzie rozpoczną swoją posługę oraz za młodzież, zwłaszcza maturalną, o dobre rozeznanie życiowego powołania.
  3. Zapraszamy wiernych na Nabożeństwo czerwcowe, które jest sprawowane codziennie, oprócz środy, o godz. 18.00.
  4. W tym tygodniu czekają nas wydarzenia: 

Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika – w poniedziałek. 

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało) – 8 czerwca. Jest to uroczystość obowiązkowa. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego, z wyjątkiem Mszy św. o godz. 12.00. Główne uroczystości rozpoczniemy Eucharystią o godz. 10.30 w bazylice, a po niej wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Zakończenie procesji na Rynku Tuchowskim. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na hospicja i cele charytatywne. Prosimy osoby z grupy procesyjnej niosące feretrony, baldachim oraz dzieci sypiące kwiaty o zorganizowanie procesji. Zapraszamy wiernych do udziału w oktawie Bożego Ciała: dzieci do sypania kwiatów, młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania i dorosłych do niesienia sztandarów i feretronów. Apelujemy do rodziców, którzy mają małe dzieci, aby z nimi przychodzili. To jest ważny element w wychowaniu religijnym młodego pokolenia i dawanie świadectwa wiary. Procesja będzie miała miejsce na zakończenie Mszy św. o godz. 18.30. 

– Dekanalny wyjazd do Rzeszowa na koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Boże Ciało o godz. 16.00 z dolnego parkingu. Koszt wyjazdu 40 zł. Zapisy u o. Pawła.

Wyjazd ministrantów na turniej Piłki Nożnej do Torunia w piątek z górnego parkingu o godz. 7.00.

Jubileusz 25 lat istnienia Domu Pogodnej Jesieni i Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr św. Józefa w Tuchowie połączony z międzypokoleniowym piknikiem „Przeżyjmy to jeszcze raz” – w sobotę.

  1. W przyszłą niedzielę (11.06):

– Msza św. o szczęśliwe zbiory, zachowanie od gradu i nieszczęść dla mieszkańców Zabłędzy o godz. 9.00.

XII Sanktuaryjny Festyn Rodzinny i V Powiatowe Święto Rodziny u „Matki”. Zapraszamy parafian, pielgrzymów i wszystkich, dla których rodzina jest ważna, na wspólne świętowanie, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 12.00 i potrwa aż do wieczora. Szczegółowy program na tablicy ogłoszeń. W tym roku dochód z festynu zostanie w całości przeznaczony na wymianę głównych drzwi do bazyliki. W związku z tym wydarzeniem bardzo prosimy usunąć wszystkie samochody z dolnego parkingu sanktuaryjnego przy ul. Tarnowskiej do piątku. Jeśli ktoś z parafian miałby ochotę upiec ciasto, to bardzo zachęcamy to uczynić i przywieź pokrojone w większe kawałki w sobotę (3.06) od godz. 14.00 na dolny parking przy ulicy Tarnowskiej. Będzie go można nabywać w niedzielę już po Mszy św. o godz. 7.30. W duchu wdzięczności za zaangażowanie w festyn, w intencji wszystkich sponsorów i darczyńców, będzie sprawowana Msza św. na rozpoczęcie odpustu 1 lipca o godz. 18.00.

– Z racji drugiej niedzieli miesiąca – taca inwestycyjna będzie przeznaczona również na nowe drzwi bazyliki.

Zbiórka do puszek na uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

  1. W ramach przygotowania się do Wielkiego Odpustu Tuchowskiego organizowany jest Maryjny Dzień skupienia „Maryja, Matka Kościoła Chrystusowego” na Lubaszowej 17 czerwca  (sobota) od godz. 8.30 do 15.30. Zaproszenie skierowane jest do grup: Dróżkowiczów, Członków Róż Różańcowych, uczestników Nieustannej Nowenny, Rycerstwa Niepokalanej i czcicieli Matki Bożej. Zgłoszenia chętnych do 14 czerwca w zakrystii i na furcie klasztornej. Zaprasza o. Józef Grzywacz.
  2. W zakrystii do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do jej czytania oraz pogłębiania swej wiedzy religijnej i wiary. 
  3. Informujemy, że Msza św. w intencji uczestników pogrzebu zmarłej Marii Patyk i ofiarodawców złożonych intencji zostanie odprawiona w niedzielę 18 czerwca o godz. 9.00.
  4. Dziś jeszcze:

– Zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 7.30.

– Msza św. z udziałem Duszpasterstwa Rolników i Pszczelarzy o godz. 14.00.

– Nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.00. 

  1. A teraz rozpoczynamy adorację Najświętszego Sakramentu.